reklama

Prezentácia druhej knihy P. Tomašoviča Bezčasie bude v utorok

V poradí druhá kniha Pavla Tomašoviča s názvom Bezčasie nadväzuje na úspešný debut Nič v krajine Nikoho. Autor osobitým spôsobom vedome narúša zaužívanú literárnu formu a vďaka precíznemu používaniu slov vťahuje čitateľa do deja i osídiel myslenia.

“Krajina, kde sa strácajú autentické príbehy a ľudia, je krajinou Nikoho a my sme v nej ničím. To som sa snažil naznačiť vo svojej prvej knihe. Bezčasie je o fragmentoch, o pretrhnutej niti, o situácii zlomu. Neponúka celok ani klasické literárne dielo, no nie je únikom z neho ani z času, skôr jeho prekročením, a to vďaka možnosti odkloniť sa z doterajšieho životného smerovania. V nepatrnom záblesku sa nám občas odkrýva prázdno i celok a tento nemerateľný okamih vytrhnutia je možnosťou hľadať autentické naplnenie života,“ hovorí autor. Snahu poukázať na ticho z ktorého môžu vyznieť slová i ďalšie interpretácie zvýrazňuje netradičné zalomenie textu.

V krátkych poviedkach a zamysleniach sa Tomašovičovi podarilo zachytiť existenčnú situáciu dnešného človeka a prostredníctvom nej poukazuje aj na krízu spoločnosti. Kniha, ktorú ilustroval Andrej Grossmann, vyšla v Spolku svätého Vojtecha a jej prezentácia bude 8. júna 2010 o 17.00 h v Západnom krídle trnavskej radnice.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2010 17:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Kultúra, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.