reklama

Sirény, húkačky, streľba, vrtuľník, kone – Deň polície bol opäť mimoriadne príťažlivý

Športový areál trnavskej Slávie sa vo štvrtok 17. júna premenil na jedno obrovské mravenisko. Stovky detí a dospelých sem prilákal tradičný Deň polície.Preventívne podujatie organizované Krajským riaditeľstvom PZ v Trnave ponúklo nielen mladšej generácii mnoho atrakcií.

V moderovanom programe na ploche futbalového ihriska sa predstavili psovodi, jazdecká polícia, ukážku zásahu predviedli špeciálne jednotky „kukláčov“ aj pohotovostný útvar. Nad hlavami prítomných sa zopár minút vznášal policajný vrtuľník, ktorý priletel na pomoc svojim kolegom pri zásahu proti teroristom.

Policajné psy si svoju prácu zastali dokonale. A zožali zaslúžený potlesk.

Vonkajší ovál slávistického areálu obsadili policajné auáta, špeciálna technika, návštevníci sa mohli bližšie zoznámiť aj s technickými prostriedkami využívanými políciou. Po vysielačkám, zbraniach rôzneho druhu, sirénach, ďalekohľadoch, meračoch rýchlosti a iných špeciálnych pomôckach policajného zboru sa dychtivo vrhali nielen deti. Z asfaltovej plochy pre basketbal vytvorili policajti dopravné ihrisko, v rámci  podujatia vyhodnotili výtvarnú súťaž Polícia očami detí.
„Mám tu päťročného vnuka, sami vidíte, ako sa teší. Neviem ho zastaviť, chce vidieť všetko. Asi najviac ho nadchol policajný zásah s vrtuľníkom,“ spokojne prehodil Trnavčan Milan.

VIDEO:

Rovnaké nadšenie sršalo aj z hlúčika škôlkárov z MŠ na Beethovenovej ulici. Zástupkyňa riaditeľky Soňa Lipovská trpezlivo pomáhala nedočkavým deťom posadiť sa na policajnú motorku. „Deti sú spokojné. Videli veľa zaujímavého, kreslili, bol to pre ne pekný deň,“ zhodnotila.

Okrem jednotlivých zložiek policajného zboru sa na akcii zúčastnili aj kolegovia z vojenskej a železničnej polície, hasiči alebo špeciálna odťahová služba.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2010 17:12. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Sirény, húkačky, streľba, vrtuľník, kone – Deň polície bol opäť mimoriadne príťažlivý”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.