reklama

V nedeľu pozor na križovatkách: pripravuje sa plošná výmena žiaroviek na semaforoch

Spoločnosť Siemens plánuje v nedeľu 20.marca realizovať plánovanú cyklickú výmenu žiaroviek spojenú s umývaním optiky na trnavských semaforoch. Podľa informácií vedúceho úseku dopravy na Mestskom úrade v Trnave Ing. Mariána Nováka predopokladaná doba údržby na cestnej svetelnej signalizácii (CSS) je naplánovaná v čase od 7.30 do 13. 30 hodiny. V prípade nepriaznivého počasia budú práce presunuté o týždeň neskôr na 27. marca.

Počas prebiehajúcich prác na údržbe semaforov bude signalizácia na nevyhnutný čas vypnutá.

Bežná žiarovka určená pre domácnosti by v semafore vydržala asi 2 až 4 dni

Spoločnosť Siemens, ktorá je zmluvným partnerom mesta Trnava našu redakciu prostredníctvom M. Nováka informovala, že výmena všetkých žiaroviek na semaforoch sa uskutočňuje vždy raz ročne.
„Životnosť žiaroviek je 7000 hodín, ich účinnosť približne po 4500 hodinách prevádzky postupne klesá. Prejavuje sa to poklesom svietivosti a opotrebovanosťou vlákna. Pre účely cestnej svetelnej signalizácie odporúčame špeciálny typ žiaroviek Osram. Ide o odlišný typ v porovnaní s komerčnými žiarovkami, majú zosilnené sklené banky a vlákno špeciálne vyvinuté pre CSS. Medzi ich vlastnosti patrí otrasuvzdornosť a dlhšia životnosť v náročnom prostredí. Pre ilustráciu bežne dostupná žiarovka z  obchodnej siete určená pre domáce použitie by v spínacom režime na svetelnej križovatke vydržala maximálne dva až štyri dni,“ priblížila nám technickú stránku spojenú s fungovaním CSS spoločnosť Siemens.

Okrem klasických semaforových žiaroviek používa Siemens v Trnave už aj špeciálne bezúdržbové návestidlá so svetelnou optikou v prevedení technológie LED. V súčasnosti je využitá LED technológia na priechode pre chodcov na Dohnányho ulici pri novej budove nemocnice, rovnako na svetelnej križovatke ulíc Nitrianska-Priemyselná.

V návestidlách vybavených optikou LED sa, samozrejme, žiarovky nepoužívajú.

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2011 14:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.