reklama

Na Skladovej ulici majú zhodnocovať odpady zo zdravotníckych zariadení

Zariadenie na dekontamináciu zdravotníckeho odpadu v hodnote 1,5 milióna eur plánuje sprevádzkovať v priemyselnej časti Trnavy slovenská firma Purum SK.

Zariadenie má slúžiť na zber vybraných druhov ostatných a nebezpečných odpadov, na ich sterilizáciu a následné drvenie a lisovanie odpadovej drviny na neinfekčný opätovne využiteľný odpad, ktorý bude priebežne odvážaný zo zariadenia.

Plocha, na ktorej bude navrhovaná činnosť realizovaná dosiahne výmeru 610 m².

Zariadenie má stáť na Skladovej ulici v priemyselnom areáli

So zámerom sa môže zoznámiť a vyjadriť sa k nemu aj verejnosť do 22. júla na mestskom úrade.

Investor v predloženom zámere uvádza, že ročná kapacita zariadenia je 2000 ton spracovaných odpadov, denná kapacita predstavuje 9 ton.

„Vytvorením zariadenia na dekontamináciu zdravotníckeho odpadu poskytneme zdravotníckym zariadeniam jednoduché a komplexné odstránenie odpadov prijateľnou formou pre životné prostredie. Uvedený spôsob zberu vybraných odpadov možno považovať za separovanie odpadov vznikajúcich v priemyselnej sfére. Tento spôsobom nakladania s odpadmi je v súlade s Programom odpadového hospodárstva Slovenskej republiky, ktorý uprednostňuje zhodnocovanie odpadov pred ich zneškodňovaním,“ vyjadruje sa spoločnosť Purum SK v projekte.

So začiatkom činnosti počíta investor ešte v priebehu tohto leta. Zariadenie má pracovať 12 hodín denne a poskytne prácu trom ľuďom.

Ulož ako PDF
Napísal 14. júla 2011 9:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.