reklama

Štartuje úprava pozemkov pod budúcim golfovým odpaliskom na Kočišskom

Výsevom trávnika na ploche 2,5 hektára začne v priebehu septembra realizácia golfového odpaliska Driving Range Kočišské. Spoločnosť Golf Trnava, s.r.o., v prvej fáze vybuduje postupne oplotenie, objekt samotného odpaliska a parkovacie plochy. Otvorenie areálu pre verejnosť plánuje na máj 2012.

Portálu trnava-live.sk poskytol aktuálne informácie o zámere konateľ spoločnosti Michal Novotný.

„Aktuálne čakáme na odovzdanie upraveného pozemku zo strany farmárov. Začiatkom septembra plánujeme začiatok výsevu špeciálneho golfového trávnika dopadovej plochy s rozlohou približne 2,5 hektára. Zároveň začneme s inštaláciou oplotenia celého areálu. Do otvorenia prevádzky bude k dispozícii objekt odpaliska so 16 miestami, sociálne zariadenia a parkovisko,“ predstavil zámery pre najbližšie týždne a mesiace M. Novotný.

Takto by mal vyzerať areál golfového odpaliska s celkovou rozlohou 5,5 hektára po úplnom dokončení

Hoci základným zámerom projektu Driving Range, ktorý je situovaný za Kamenným mlynom, tesne pred vstupom do obce Biely Kostol, je prevádzkovanie odpaliska, súčasťou športového areálu budú aj doplnkové priestory určené pre trénovanie ďalších golfových úderov ako sú Chipping Area a Putting Green. Tie by chcel investor sprevádzkovať na prelome budúceho leta a jesene v rámci ďalšej fázy projektu.

“Driving rande na Kočišskom bude mať za cieľ prilákať ku golfu širokú verejnosť. Pri vstupe na odpalisko nebudeme vyžadovať od návštevníkov členstvo v golfovom klube, potrebné nebude ani preukázanie sa zelenou kartou, ako je to obvyklé v tradičných golfových kluboch. Trvať nebudeme na používaní predpísaného oblečenia. Prísť na Driving range bude môcť každý, kto si chce aktívnym spôsobom oddýchnuť po náročnom dni v práci,” priblížil Novotný zámery investora.
V zahraničí je navštevovanie odpalísk zaužívané aj počas pracovného dňa, napríklad počas obednej pauzy či pri príležitosti pracovnej schôdzky.

Investor v budúcnosti výhľadovo počíta aj s vybudovaním tzv. Club Housu. V objekte sa uvažuje s vytvorením klubových priestorov, menšej reštaurácie, obchodíku s golfovými potrebami a zázemím.
„Výstavba budovy Club House bude závisieť aj od vývoja situácie v susednej lokalite IBV Kočišské.  Predpokladáme, že ak by tento priestor ožil, nájdeme aj dostatok zákazníkov na to, aby sme Club House dokázali uživiť,“ vysvetlil konateľ spoločnosti Golf Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 17. augusta 2011 15:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Štartuje úprava pozemkov pod budúcim golfovým odpaliskom na Kočišskom”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.