reklama

Zlatý volant 2011: trnavskí predajcovia áut si to rozdávali medzi kužeľmi

Druhý ročník propagačno – športového podujatia ZLATÝ VOLANT 2011 sa uskutočnil v sobotu 15. októbra na parkovisku pri Mestskom amfiteátri. Predzvesťou akcie bol premiérový TRNAVSKÝ MINIAUTOSALÓN, ktorý sa odohral deň predtým na Trojičnom námestí.

Organizátori z internetového portálu trnava-live.sk, agentúry MediaFlash, v spolupráci s mestom Trnava, privítali na štarte dvanásť zástupcov autorizovaných predajcov áut z Trnavy. Za volantmi ich tátošov výkonových kategórií a veľkostí čakali na štartujúcich štyri technické jazdy vo vyhradenom priestore parkoviska.

Štartové pole:
AUTO TT Trnava (predajca a servis značky SUZUKI, autorizovaný servis SUBARU): Suzuki Splash, Fiat Uno (bonusové auto)
TT CAR Trnava (predajca a servis značiek Renault a Dacia): Renault Clio
AUTOCOMODEX Trnava (predajca a servis značiek Škoda, Volkwagen, Hyundai, servis Audi): VW Scirocco, VW Polo Cross, Hyundai Veloster
AUTOSERVIS Béhr&Béhr (predajca a servis značky Citroen): Citroen DS3
Spoločnosti RM JET Trnava (Škoda, Volvo) a TT Motor Team (Honda) jazdcov z časových dôvodov nedodali.
Bonusové auto:
VW Golf 2.0 TDI 4×4 – za volantom sestry Kristína (24) a Paulína (16) Poláčkové.

Na štart sa postavilo napokon dvanásť jazdcov. Ich úlohou bolo čo najrýchlejšie zdolať prekážky vo forme kužeľov. Organizátori vytýčili štyri disciplíny, časy ktorých na záver spočítali a vyhlásili najlepších.

Najrýchlejším jazdcom dňa bol Peter Benčurík s VW Scirocco

Foto: Peter Mrva

V nádhernom slnečnom počasí sa krátko po 10. hodine začali neľútostné súboje značiek a predajcov o trofeje a poháre so Zlatým volantom.

„Po štarte nepozeráte na nič, idete čo to dá. Človek sa snaží zdolať prekážky čo možno najrýchlejšie to ide. Je to pekný adrenalín,“ zhodovali sa jazdci. Technická a jednoduchšia trať sa zdala jednoduchšia, akou bola v skutočnosti. „Jazda medzi kužeľmi je nielen o rýchlosti, ale hlavne o správnej technike. Najdôležitejšia je správna kombinácia rýchlosti a techniky jazdy,“ pripomínal Peter Škultéty, ktorý spolu s bratom Viliamom okrem technickej organizačnej pomoci priviezli na akciu dva nádherné exempláre: rallye veterána Peugeot 205 a športové Subaru Impreza.

Pod štartovacou bránou od spoločnosti Adrenalin Drinks sa ocitli aj dve talentované trnavské pretekárky, sesty Kristína a Paulína Poláčkové. Napriek svojmu mladému veku – mladšia Paulínka má iba 16 a staršia Kristína 21 rokov, si tieto dve talentované a navyše aj krásne dievčatá v ničom nezadali so svojimi skúsenými mužskými súpermi a v jednotlivých jazdách jazdili veľmi vyrovnané časy.

Sestry Poláčkové: Paulína (vľavo) a Kristína

Foto: Peter Mrva

Dcéry bývalého trnavského jazdca off roadov a rallye Milana Poláčka na každom metri dokazovali, že povestné jablko nepadlo ďaleko od stromu. „Chceli by sme v budúcnosti postaviť tím, aby sa dievčatá mohli zúčastňovať regulérnych pretekov. Snažíme sa kontaktovať potenciálnych partnerov, no zohnať peniaze a dať dohromady konkurencieschopné auto nie je na Slovensku jednoduché,“ skonštatoval M. Poláček.

Foto: Peter Mrva

V kategórii jednotlivcov po zrátaní časov všetkých štyroch jázd zvíťazil Peter Benčurík z Autocomodexu na VW Scirocco, druhý skončil Števo Dudáš z Auto TT na agilnom Suzuki Splash, bronzový stupienok získal Marek Královič na rovnako VW Scirocco. Tesne za stupňami víťazov sa umiestnil Zsolt Roštáš z Autoservisu Béhr & Béhr na krásnom žltom Citroene DS3. Piatu priečku získal zástupca spoločnosti TT CAR Peter Gocký s Renaultom Clio.
Ďalšie poradie: Jozef Melíšek (VW Polo Cross), Ladislav Béhr (Citroen DS3), Michal Kostolanský (Fiat Uno), Miloš Karell (Hyundai Veloster), Kristína Poláčková (VW Golf), Karol Kuchara (VW Scirocco), Paulína Poláčková (VW Golf).

Poradie tímov podľa spriemerovaných časov jednotlivých zástupcov trnavských predajcov:
1. AUTOCOMODEX, 2. AUTO TT, 3. AUTOSERVIS BÉHR & BÉHR, 4. TT CAR, 5. – 6. RM JET, TT MOTOR TEAM

Ceny pre zúčastnených jazdov a tímy prišiel odovzdať viceprimátor mesta Trnava Bystrík Stanko. „Zúčastnil som sa aj včerajšieho miniaautosalónu na Trojičnom námestí. Som rád, že sa v Trnave, ktorá je už desaťročia známa ako automobilové mesto, organizuje podujatie tohto zamerania. Pre predajcov aj obyvateľov mesta je to príležitosť predstaviť svoje produkty v inom prostredí ako je zvykom, a v spojení s pretekmi Zlatý volant  ide o dobrú kombináciu zábavy a propagácie,“ uviedol 1. zástupca primátora mesta Trnava B. Stanko.

Fotoaléria Zlatého volantu 2011 (foto PETER MRVA):

Ulož ako PDF
Napísal 17. októbra 2011 6:21. Článok je zaradený do rubriky: • TRNAVSKÝ MINIAUTOSALÓN + ZLATÝ VOLANT 2011, Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zlatý volant 2011: trnavskí predajcovia áut si to rozdávali medzi kužeľmi”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.