reklama

Krajskí poslanci schválili prefinancovanie nevýhodného úveru z Dexie

Trináste riadne zasadnutie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa uskutočnilo dňa 26. októbra 2011. Na programe bolo pätnásť bodov. Okrem iného krajské zastupiteľstvo odsúhlasilo návrh dodatku Dohode o partnerstve a vzájomnej spolupráci medzi TTSK a Juhomoravským krajom, keďže obe zmluvné strany na základe doterajšej veľmi dobrej spolupráce prejavili záujem o predĺženie predmetnej dohody. Po odsúhlasení daných zmien v programe boli všetky body rokovania poslancami schválené, informovala Ľubica Pélyová z oddelenia medzinárodných vzťahov, protokolu a komunikácie TTSK.

Foto: TTSK

Zastupiteľstvo schválilo aj návrh na prefinancovanie investičného úveru poskytnutého Dexia bankou Slovensko a.s. „Vzhľadom na to, že sme dostali záväzné ponuky, predpokladáme, že zmluva bude podpísaná. Budeme mať lepšie podmienky ako doteraz u Dexie. Po tom, ako nám jednostranne zvýšila úrokovú mieru, sme sa rozhodli, že z tohto úverového vzťahu vystúpime a nahradíme ho vzťahom, ktorý je naozaj reálne lepší. Úver, ktorým nahradíme tento náš pôvodný úver, je jednoznačne výhodnejší,“ vyjadril sa predseda TTSK Tibor Mikuš.

Ako sme informovali v pondelok, Dexia Banka, ktorá TTSK poskytla pred štyrmi rokmi úver na financovanie rekonštrukcií ciest II. a III. triedy vo výške takmer 50 miliónov eur, požaduje namiesto pôvodne stanoveného úroku vo výške 0,09 % ročne úrok 3,50 % za rok.

TTSK s tým nesúhlasí a jednostranné zvýšenie úrokovej miery o takmer 39 – násobok odmieta.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2011 19:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Krajskí poslanci schválili prefinancovanie nevýhodného úveru z Dexie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.