reklama

Mesto chce zintenzívniť čistenie ulíc aj vďaka trom novým mechanizmom

Trnavské ulice budú čistiť tri nové mechanizmy v hodnote 527-tisíc eur. Na nákup techniky získala radnica nenávratný finančný príspevok z európskych fondov vo výške 95 percent celkových nákladov.

Očakávame, že tieto nové vozidlá pomôžu mesto lepšie vyčistiť. Aj vďaka novej modernej technike môžeme zintenzívniť čistenie ulíc a veríme, že obyvatelia mesta budú mať pocit, že Trnava je naozaj čistejšia,“ vyhlásil primátor Vladimír Butko.Mechanizmy prevádzkuje mestský úrad, personál na ich obsluhu poskytnú spoločnosti .A.S.A. Trnava a TT-Komfort.

Tri nové čistiace stroje – malý a stredný chodníkový zametač a cisternové vozidlo s objemom 3000 litrov majú vyšší sací výkon a objemovú kapacitu ako doteraz používaná technika. Mesto si od nových mechanizmov sľubuje zníženie množstva prachu a tuhých látok v ovzduší.

Spoločnosť .A.S.A. doteraz používala dva zametače a dve kropiace vozidlá, TT-Komfort využíval na čistenie ulíc päť mechanizmov. Väčšina z ich zostane v službe aj naďalej, do zálohy odídu len stroje staršie ako 10 rokov.

Na dočisťovanie ulíc najmä v centre využíva mesto aj ľudí, ktorí pracujú ručne.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2012 7:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chce zintenzívniť čistenie ulíc aj vďaka trom novým mechanizmom”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.