reklama

Trnavské hlavné cesty ovládli v sobotu podvečer korčuliari a cyklisti

Druhý ročník jazdy na kolieskových korčuliach a bicykloch po dopravných tepnách mesta Trnava PSA Trnava Inline, súčasťou ktorého bol v sobotu 16. júna aj populárny Bercajgel, prilákal v horúcom letnom počasí viac ako poltisícku ľudí.

Na štarte pod Bernolákovou bránou privítali účastníkov propagačnej prechádzky mestom šéfka komunikácie hlavného organizátora – PSA Peugeot Citroen Ivana Pavelková a viceprimátor mesta Trnava Bystrík Stanko.

Trnavská automobilka priviezla na akciu aj špeciálne vyzdobený Peugeot 207. „Je to posledný v Trnave vyrobený model 207. Auto je okrášlené tvárami všetkých pracovníkov, ktorí ho vyrobili,“ vysvetlila I. Pavelková fotografie ľudí, usmievajúcich sa z kapoty dvestosedmičky.

Na niekoľko stoviek metrov dlhý pelotón 213 korčuliarov a 312 cyklistov čakala desaťkilometrová trasa v podobe dvoch okruhov. Od Bernolákovej brány zamierili účastníci jazdy za asistenicie policajných áut a motoriek na Zelený kríčok, Rybníkovú, Hlbokú, Sladovnícku, Tamaškovičovu, Dohnányho a Hospodársku ulicu. Na rozdiel od vlaňajšej premiéry, kedy v polovici trasy prerušil jazdu v najlepšom dážď, tentoraz počasie vyšlo na výbornú, preto si každý z účastníkov s radosťou odmakal poctivo obidva päťkilometrové okruhy.

VIDEO:

V takmer nekonečnom farebnom kŕdli korčuliarov boli zastúpené všetky generácie od najmenších škôlkárov po ľudí v dôchodcovskom veku. A čo je asi najdôležitejšie – drvivá väčšina z nich si čas strávený na malých či väčších kolesách vychutnala so širokým a spokojným úsmevom.

Myslím si, že dnes to bolo skvelé. Vyšlo nám počasie a prišlo naozaj veľa ľudí. Sme im za to vďační a už dnes sa tešíme na ďalší ročník,“ spokojne hodnotila v cieli Ivana Pavelková.

Dobre naladený bol aj Adam Peciar, spoluorganizátor Bercajgla. „Hoci neišlo o úplne čistokrvvný Bercajgel, dnešnú akciu hodnotím vysoko pozitívne. Opäť sa jasne ukázalo, že Trnavčania majú záujem o bicyklovanie a pohyb po meste nielen na autách,“ skonštatoval.

Ľuďom z automobilky PSA Peugeot Citroen pomáhala s organizáciou aj kancelária Zdravé mesto Trnava, občianske združenie bratislava inline, spoločnosť Tavos a ďalší partneri.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2012 21:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.