reklama

Mesto chce ušetriť výdavky za elektrinu, hľadá nového dodávateľa

Mesto Trnava po odchode predošlého dodávateľa elektrickej energie hľadá prostredníctvom verejnej elektronickej aukcie inú spoločnosť.

Týmto spôsobom plánuje mesto ušetriť ročne približne 30-tisíc eur.

Uchádzač, ktorého vyberie radnica na základe najnižšej ceny má dodávať elektrinu pre verejné osvetlenie a materské školy.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Nezávislého dodávateľa malo mesto už v minulom roku, ten sa však vo februári 2012 rozhodol opustiť slovenský trh. Jeho miesto zaujala spoločnosť, ktorá skončila vo výberovom konaní na druhom mieste. Mesto tak nazaznamenalo žiaden výpadok dodávok elektrickej energie.

Zmluvu s novým dodávateľom podpíše mesto na obdobie celého budúceho roka.

Podobnou cestou ako trnavská samospráva sa už vybralo množstvo hlavne väčších či stredných firiem. Pre mesto je však tento proces zložitejší a menej flexibilný, pretože musí absolvovať proces verejného obstarávania. Na druhej strane je však vďaka elektronickej aukcii vysoká pravdepodobnosť vysúťaženia ešte nižšej ceny a ušetrenia verejných zdrojov.

V percentuálnom vyjadrení môžu byť ceny od nezávislých dodávateľov nižšie aj o dvadsať percent.

Predpokladaná hodnota zákazky je 160-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 26. júla 2012 14:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.