reklama

Na Bottovej ulici vznikol nový živý plot, rodia sa aj ďalšie projekty na kultivovanie životného prostredia

Nedávny summit v Rio de Janeiro, ktorý upriamil pozornosť ľudí na problém životného prostredia, oslovil aj ľudí v Trnave. Na jednej základnej škole v meste vysadili živý plot.

Iniciátormi akcie boli organizátori zo spoločnosti Joga v dennom živote Trnava.

V spolupráci s odbornými útvarmi mestského úradu a Základnou deväťročnou školou na Ulici Jána Bottu na Prednádraží vytvorili v sobotu 3. novembra živý plot.

Vysadili tu prvých 69 stromov Tuje západnej (Thuja occidentalis „Brabant“).


Nový živý plot sa nachádza vedľa spojovacieho chodníka medzi Bottovou a Botanickou ulicou

Vysádzanie stromčekov zorganizovali v rámci napĺňania dobrovoľníckeho záväzku Spoločnosti Joga v dennom živote, ktorá si predsavzala, že na Slovensku vysadí každoročne niekoľko stoviek stromov.

Táto myšlienka pochádza z konferencie OSN o trvale udržateľnom rozvoji Rio+20 v Rio de Janeiro. V podobných podujatiach budú pokračovať.

Organizátori chcú tiež pomôcť pri akciách zameraných na systematické zalesňovanie a čistenie zanedbaných plôch, lesných porastov a vodných tokov v regióne napríklad pri tradičnom jarnom čistení Trnavy – chráneného územia Kamenný mlyn.

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2012 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Bottovej ulici vznikol nový živý plot, rodia sa aj ďalšie projekty na kultivovanie životného prostredia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.