reklama

V bývalej botanickej záhrade štartujú dobrovoľnícke revitalizačné práce

Od utorka 19. marca začínajú dobrovoľní aktivisti s jarnou revitalizáciou priestorov bývalej Botanickej záhrady na sídlisku Prednádražie.

Podľa informácií Kristíny Gerulovej z Ústavu bezpečnostného a environmentálneho inžinierstva STU MTF v Trnave, ktorá sa významnou mierou podieľa na záchrane a obnove tohto výnimočného priestoru, plán aktivít je jarných prác je rozdelený až do polovice mája, kedy bude záhrada opätovne otvorená verejnosti.

Projekt revitalizačných akcií vznikol v spolupráci s Nadáciou SPP v rámci projektu SPPoločne pre verejnosť.

Uvítame každú pomocnú ruku, stačí len prísť v dobrej nálade a s chuťou pracovať na dobrej veci,“ poznamenala K. Gerulová.

botanicka
Vďaka dobrovoľníckym aktivitám sa darí stav bývalej botanickej záhrady neustále zlepšovať

V rámci revitalizačných prác príde k výrubom niektorých náletových kríkov a stromov, realizovať sa bude nový šlapákový chodník, v pláne je aj zasypávanie jamy v rohu záhrady a celková úprava priestorov.

Kompletný program jarných revitalizačných prác v botanickej záhrade:
zahrada-prog
Po kliknutí plagát zväčšíte

Bývalá Botanická záhrada sa nachádza medzi ulicami Bottova a Botanická na Prednádraží. Je súčasťou areálu Slovenskej technickej univerzity – Materiálovotechnologickej fakulty.

Vďaka dobrovoľníckej činnosti aktivistov sa stav tohto jedinečného priestoru neustále zlepšuje. Ešte pred niekoľkými rokmi bola záhrada vydaná napospas vandalom.

Botanická záhrada bola založená v roku 1967 za účelom praktickej výučby študentov Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Trnave. Vznikala nadšenecky, postupne bola rozšírená až na viac ako tri hektáre. Po čase – v roku 1972 – obohatila záhradu časť hodnotnej zbierky rodiny Smékalovej z Hospodárskej ulice, ktorá sa z mesta odsťahovala.

V roku 1974 bola botanická záhrada dokonca začlenená do sústavy botanických záhrad bývalého Československa, odkiaľ ju v osemdesiatych rokoch vyradili.

V súčasnosti sa rozprestiera na ploche 1,25 hektára.

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2013 8:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.