reklama

Deväťročné dievča sa bálo ísť do školy, hľadali ho štyri desiatky policajtov

Príbeh strateného deväťročného dievčaťa z Trnavy mal šťastný koniec.

Nezvestnosť svojej dcéry Sáry ohlásila polícii 31-ročná mamička v pondelok ráno. Ako uviedla, ráno odišla z domu do školy, tam však neprišla.

Polícia ihneď preverila situáciu a  zahájila pátraciu akciu v meste Trnava. Školáčku hľadalo 43 policajtov, viac ako 10 policajných áut a služobný pes. O 14. hodine ju policajti našli živú a zdravú na ihrisku za budovou VÚC na sídlisku Družba, kde sa hrala,“ povedala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Mladá slečna podľa jej slov neprišla do školy, pretože v škole sa mali riešiť drobné nezhody, z ktorých mala obavy.

ihrisko-hlboka3
Sáru našli na ihrisku za daňovým úradom a VÚC

Pri nezvestných deťoch sa polícia najčastejšie stretáva s prípadmi, keď deti riešia svoje problémy útekom.

Prevencia je najúčinnejším nástrojom a najdôležitejšiu úlohu preto v týchto prípadoch zohráva práve rodina. Nevyhnutná je vzájomná komunikácia a dôvera medzi rodičom a dieťaťom. Dôležitá je aj schopnosť rodiča porozumieť svojmu dieťaťu, vypočuť si jeho problémy, prejaviť záujem o jeho názory, postoje, koníčky, neodsudzovať ho a poskytnúť mu potrebnú pomoc a oporu pri ich riešení,“ pripomenula Linkešová.

Najviac prípadov útekov sa týka detí predškolského a raného školského veku. Ak dieťa ujde z domu, treba jeho nezvestnosť ihneď nahlásiť na polícii. Žiadna „vyčkávacia“ lehota 24 hodín pri deťoch neplatí.

Obtelefonujte všetkých kamarátov dieťaťa, skontrolujte, či si dieťa so sebou zobralo vyššiu sumu peňazí a na políciu prineste aj aktuálnu fotografiu. Ak dieťa už niekedy ušlo, nezabudnite to policajtom oznámiť. Rodičom i deťom je k dispozícii Linka detskej istoty pre stratené a hľadané deti 116 000,“ poradila rodičov trnavská policajná hovorkyňa.

Sáru hľadali aj pomocou výzvy zverejnenej na Facebooku:
vyzva-s

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2014 13:25. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Deväťročné dievča sa bálo ísť do školy, hľadali ho štyri desiatky policajtov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.