reklama

Revitalizácia oddychových priestorov Univerzitného námestia je dokončená

Na niekoľko etáp rozdelenú revitalizáciu Univerzitného námestia dokončilo mesto na Zelený štvrtok 17. apríla.

Vo finálnej fáze vymenili v parčíku poškodené asfaltové komunikácie pre peších za chodníky z betónovej dlažby v novom trasovaní, pred budovou bývalej lekárskej fakulty vysadili nové trávniky, nainštalovali nové lavičky a odpadkové koše.

Trávnaté plochy zväčšili o približne sto metrov štvorcových. Použitá trávnatá zmes je vybraná tak, aby mohla slúžiť návštevníkom aj na prípadné posedenie.

univ-namestie-6
Univerzitné námestie dostalo vďaka revitalizácii krajšiu tvár

V predchádzajúcich etapách modernizácie námestia odstránili osem stromov so zlým zdravotným stavom. Tie nahradili niekoľkými novými stromami.

Ešte vlani mesto postavilo nové chodníky po obvode oddychového priestoru a inštalovalo šesť lucernových lámp verejného osvetlenia.

V projekte sa uvažovalo aj s umiestnením fontány. Podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča konečné rozhodnutie o fontáne v parčiku na Univerzitnom námestí zatiaľ nepadlo.

Hlavnou ideou návrhu rekonštrukcie bolo vytvorenie miesta pre bezbariérovú komunikáciu obyvateľov s možnosťou krátkodobého pobytu v zeleni, umocneného jedinečným historickým prostredím.

Ďalšie fotografie:
univ-namestie-1
univ-namestie-2
univ-namestie-3
univ-namestie-4
univ-namestie-5

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2014 8:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Revitalizácia oddychových priestorov Univerzitného námestia je dokončená”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.