reklama

Revitalizácia oddychových priestorov Univerzitného námestia je dokončená

Na niekoľko etáp rozdelenú revitalizáciu Univerzitného námestia dokončilo mesto na Zelený štvrtok 17. apríla.

Vo finálnej fáze vymenili v parčíku poškodené asfaltové komunikácie pre peších za chodníky z betónovej dlažby v novom trasovaní, pred budovou bývalej lekárskej fakulty vysadili nové trávniky, nainštalovali nové lavičky a odpadkové koše.

Trávnaté plochy zväčšili o približne sto metrov štvorcových. Použitá trávnatá zmes je vybraná tak, aby mohla slúžiť návštevníkom aj na prípadné posedenie.

univ-namestie-6
Univerzitné námestie dostalo vďaka revitalizácii krajšiu tvár

V predchádzajúcich etapách modernizácie námestia odstránili osem stromov so zlým zdravotným stavom. Tie nahradili niekoľkými novými stromami.

Ešte vlani mesto postavilo nové chodníky po obvode oddychového priestoru a inštalovalo šesť lucernových lámp verejného osvetlenia.

V projekte sa uvažovalo aj s umiestnením fontány. Podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča konečné rozhodnutie o fontáne v parčiku na Univerzitnom námestí zatiaľ nepadlo.

Hlavnou ideou návrhu rekonštrukcie bolo vytvorenie miesta pre bezbariérovú komunikáciu obyvateľov s možnosťou krátkodobého pobytu v zeleni, umocneného jedinečným historickým prostredím.

Ďalšie fotografie:
univ-namestie-1
univ-namestie-2
univ-namestie-3
univ-namestie-4
univ-namestie-5

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2014 8:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Revitalizácia oddychových priestorov Univerzitného námestia je dokončená”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.