reklama

V Manuel Caffe vystúpi legendárna Bluesová svokra

Posledným hosťom v aktuálnej hudobnej sezóne koncertov v Manuel Caffe na Jeruzalemskej ulici 22 v Trnave bude legendárne hudobné zoskupenie The Blues Mother In Law.

„Bluesovú svokru“ založili v roku 1995 gitarista Vlado Machala a bubeník Tóno Šidlík. Kapelu tvoria veteráni slovenskej hudobnej scény.

Jej členovia v 60. a 70. rokoch pôsobili v známych hudobných skupinách, spomeňme Breakers alebo Meditating Four. Po dlhých rokoch sa opäť vrátili k ich hudobnej láske z mladosti.

blues-mother-in-law

Už v roku 1995 ako členovia The Blues Mother In Law absolvovali veľa koncertov v rôznych mestách po Slovensku ako aj v zahraničí, kedy v základnej zostave s Vladom Machalom, Tónom Šidlíkom a Silviom Tibenským hrali súčasne aj Peter Stojka na harp, Peter Bonzo Radványi vocal harp dobro gitara a Rober Selický na klávesy.

V súčasnosti s Bluesovou svokrou už nevystupujú. Členov základnej zostavy doplnili v júli 2003 ich priateľ Laco Bartoš – gitara, vocal, ktorý má tiež za sebou pôsobenie na hudobnej scéne v legendárnych The Breakers a Sedem strieborných.

Bluesová svokra účinkovala na všetkých významných slovenských bues festivaloch – Blues Slovakia, Livin Blues, Klik Klak Dobrofest. Kapela reprezentovala slovenskú bluesovú scénu aj v zahraničí.

V roku 1998 nahrala ako prvá slovenská skupina koncertné LIVE CD v histórii slovenského blues, začo získala výročnú cenu od SBS- slovenská bluesová spoločnosť a bola vyhlásená Bluesovou skupinou roka.

Kapacita na sedenie je obmedzená – odporúčame rezervácie vopred na tel. čísle: 0905 454 090.

The Blues Mother In Law
piatok 6.6.2014
čas: 21:00
Manuel Caffe, Jeruzalemská 22
Zostava:
Vlado Machala: gitara, vocal
Laco Bartoš: gitara, vocal
Silvio Tibenský: bass, vocal
Tóno Šidlík: bicie, vocal

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2014 6:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.