reklama

V Manuel Caffe vystúpi legendárna Bluesová svokra

Posledným hosťom v aktuálnej hudobnej sezóne koncertov v Manuel Caffe na Jeruzalemskej ulici 22 v Trnave bude legendárne hudobné zoskupenie The Blues Mother In Law.

„Bluesovú svokru“ založili v roku 1995 gitarista Vlado Machala a bubeník Tóno Šidlík. Kapelu tvoria veteráni slovenskej hudobnej scény.

Jej členovia v 60. a 70. rokoch pôsobili v známych hudobných skupinách, spomeňme Breakers alebo Meditating Four. Po dlhých rokoch sa opäť vrátili k ich hudobnej láske z mladosti.

blues-mother-in-law

Už v roku 1995 ako členovia The Blues Mother In Law absolvovali veľa koncertov v rôznych mestách po Slovensku ako aj v zahraničí, kedy v základnej zostave s Vladom Machalom, Tónom Šidlíkom a Silviom Tibenským hrali súčasne aj Peter Stojka na harp, Peter Bonzo Radványi vocal harp dobro gitara a Rober Selický na klávesy.

V súčasnosti s Bluesovou svokrou už nevystupujú. Členov základnej zostavy doplnili v júli 2003 ich priateľ Laco Bartoš – gitara, vocal, ktorý má tiež za sebou pôsobenie na hudobnej scéne v legendárnych The Breakers a Sedem strieborných.

Bluesová svokra účinkovala na všetkých významných slovenských bues festivaloch – Blues Slovakia, Livin Blues, Klik Klak Dobrofest. Kapela reprezentovala slovenskú bluesovú scénu aj v zahraničí.

V roku 1998 nahrala ako prvá slovenská skupina koncertné LIVE CD v histórii slovenského blues, začo získala výročnú cenu od SBS- slovenská bluesová spoločnosť a bola vyhlásená Bluesovou skupinou roka.

Kapacita na sedenie je obmedzená – odporúčame rezervácie vopred na tel. čísle: 0905 454 090.

The Blues Mother In Law
piatok 6.6.2014
čas: 21:00
Manuel Caffe, Jeruzalemská 22
Zostava:
Vlado Machala: gitara, vocal
Laco Bartoš: gitara, vocal
Silvio Tibenský: bass, vocal
Tóno Šidlík: bicie, vocal

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2014 6:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.