reklama

Návrat legendárnych Té o péci oživí príbehy korza a pešej zóny. Prídu aj The Breakers

Atmosféru trnavského korza si môžu Trnavčania pripomenúť na nádvorí trnavskej radnice hudobno-slovným podujatím Té o péci.

Známa trnavská skupina The Breakers oživí hudobné hity a melódie z obdobia šesťdesiatych rokov 20. storočia.

Príbeh pešej zóny na prelome 19. a 20. storočia načrtne Simonne Jurčová, autorka výstavy Sto rokov na Hlavnej ulici, ktorá je otvorená v radničnej kaplnke.

Historik Peter Horváth dokreslí príbeh pešej zóny rozprávaním o ulici plnej zmien, ktorá bola dlhé roky hlavnou tepnou života Trnavčanov.

teopeci

Hudobno-slovné pásmo je venované otvoreniu zrekonštruovanej pešej zóny v Trnave so spomienkami na legendárne trnavské korzo a obľúbené pravidelné hudobné podujatia – Čaje o piatej, známe medzi „echtovnými Trnafčanmi“ v 60. a 70. rokoch 20. storočia ako Té o péci, na ktorých sa dialo to najlepšie, čo vtedy mohol mladým ľuďom hudobný život v Trnave ponúknuť.

Autori a hostia podujatia Té o péci majú ambíciu voľne otvoriť týmto stretnutím aj diskusiu o oživení pešej zóny a jej vzťahu k Trnave. Podujatie, ktoré pripravilo mesto Trnava a Klub priateľov Trnavy, nadväzuje na tradičné stretnutia v meste a svojim návštevníkom ponúkne v príjemnom prostredí radničného nádvoria okrem skvelej hudby a príbehov zo života trnavského korza aj malé občerstvenie,“ poznamenal vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič, ktorý sa predstaví aj v úlohe moderátora.

Týmto podujatím sa zároveň začnú aj Dni otvorenej radnice, ktoré budú počas ďalších dvoch dní pokračovať Radničnými hrami.

Príďte sa príjemne naladiť a zabaviť na radničné nádvorie v stredu 25. júna o 17. hodine.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2014 17:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.