reklama

Kandidát na primátora Trnavy Robert Schmidt verí, že dnes sa môže presadiť aj slušný človek

Ako posledný z pätice uchádzačov o primátorské kreslo v Trnave zverejnil svoj volebný program kandidát Slovenskej národnej strany Robert Schmidt. Na tlačovej besede mu prejavili podporu predseda strany Anton Danko a podpredseda SNS, Trnavčan Vladimír Chovan.

Schmidt je živostník, v Trnave podniká 23 rokov. Je ženatý, má 58 rokov a dve deti.

SNS zároveň so Schmidtom predstavila aj 13 kandidátov na poslancov. Väčšina z nich, rovnako ako samotný Robert Schmidt, nie sú členmi strany a kandidujú s podporou SNS na jej kandidátke.

„Na úvod chcem pripomenúť, že nikdy som nebol členom žiadnej strany a nie som ním ani dnes. Kandidatúru som prijal bez podmienky členstva zo strany SNS. Kandidujem, lebo mám pocit, že prichádza to správne obdobie, kedy by sa mohol presadiť slušný človek. Aj človek bez veľkej finančnej a straníckej podpory. Cítim, že veľa Trnavčanov je nespokojných s tým, ako sa robila komunálna politika v poslednom volebnom období,“ ozrejmil Schmidt, ktorý okrem svojho podnikania venuje čas aj pôsobeniu v pozícii podpredsedu Slovenskej živnostenskej komory (SŽK) a predsedu SŽK v Trnavskom kraji.

Okrem toho sa viac ako dve desaťročia aktívne venuje dobrovoľníckej práci s deťmi a mládežou.

robert-schmidt
Robert Schmidt

Cieľom kandidáta SNS podľa jeho slov nie je iba vyskúšať si na vlastnej koži, aké to je uchádzať sa o primátorský post.

„Chcem zabojovať, nie byť len hráčom druhého sledu. Mojím cieľom je vyhrať, aj keď si uvedomujem, že to bude ťažké. Dávam na stôl svoje meno, meno svojej rodiny. Som hrdý Trnavčan, ktorý sa tu narodil a nikdy ju neopustil,“ hovorí o sebe.

Robert Schmidt spúšťa predvolebnú kampaň ako posledný. Ako tvrdí, vždy vo svojom podnikaní a aj živote doržiava zákony.

„Kampaň oficiálne začala len včera, ale ako vidíte všade okolo seba, v skutočnosti beží už niekoľko týždňov. Ja dodržiavam zákony naplno aj v tejto kampani, preto sme sa rozhodli, že nebudem robiť to, čo robia iní protikandidáti,“ vysvetlil.

Počas svojej kampane sa chce stretávať s ľuďmi v uliciach aj na sídliskách, plánuje zorganizovať spoločne s kandidátmi na poslancov niekoľko stretnutí s Trnavčanmi.

Volebný program formuloval na základe vlastných skúseností a názorov obyvateľov mesta, ktoré pozorne počúval.

„Nesľubujem viac, ako môžem dosiahnuť. Program vychádza z mojej profesie ekonóma. To znamená, že najprv pozriem do svojej peňaženky a podľa toho môžem konať,“ vraví.

„Som presvedčený, že Trnava nevyužíva stopercentne všetky zdroje, ktoré má k dispozícii. Na druhej strane si myslím, že veľa finančných nákladov z mestskej pokladnice nebolo čerpaných tak, ako v slušnej firme alebo rodine. Základom môjho programu je doržiavanie zákonov, hospodárnosť a transparentnosť,“ povedal Robert Schmidt.

schmidt-1
Zľava podpredseda SNS, Trnavčan Vladimír Chovan, predseda strany Anton Danko a Robert Schmidt počas tlačovej besedy

Ako primátor chce otvoriť dvere všetkým. Najmenej raz za mesiac sa plánuje stretávať s občanmi, navrhuje vytvoriť radu starších, ktorí môžu pomôcť svojmu mestu životnými skúsenosťami. Keďže pracuje 20 rokov s mladými ľuďmi, ovláda a chce sa venovať aj problematike detí a mládeže.

Hlavnými témami sú pre Schmidta posilnenie rozvoja podnikania, riešenie dopravy, transparentnosti financovania, investície, ekológia a čistota, sociálne otázky seniorov, detí a mládeže, šport, kultúra či otvorneosť a komplexná informovanosť občanov.

„V Trnave sme nechceli dopustiť, aby postavili kandidátov na primátora len dve strany – Smer a súbor rozstrieštených pravicových strán, ktoré sa tvária ako súperi a vzájomná opozícia. Pritom vieme, že tieto dve zoskupenia si Trnavu za posledné roky rozobrali,“ tvrdí Vladimír Chovan s dovetkom, že v Trnave je potrebné urobiť poriadok v hospodárskej oblasti a zaviesť transparentnosť do spoločností, ktoré boli v meste vytvorené.

Poslaneckí kandidáti za SNS ponúkajú program, ktorý je reálny a uskutočniteľný, doplnil a pripomehul, že „komunálna politika nie je o stranách, ale o osobnostiach. „Ponúkame kvalitnú a vyváženú kandidátku,“ zhodnotil exminister pôdohospodárstva V. Chovan.

Predseda strany Anton Danko zdôraznil, že obyvateľom Trnavy ponúkajú v osobe Roberta Schmidta vzdelaného a slušného človeka, ktorý dokáže mesto posunúť ďalej. „Dokáže Trnavu zjemniť a urobiť z nej ľudskejšie mesto. Môže byť primátorom, ktorý dokáže ľuďom pomáhať ako človek, bez ohľadu na politické tričko,“ skonštatoval Danko.

Robert Schmidt na záver tlačovej besedy zdôraznil, že plánuje bojovať až konca a neuvažuje nad vzdaním kandidatúry. „Idem na trh s vlastnou kožou a menom. Ak by som odstúpil, nemohol by som sa pozrieť ľuďom do očí. Určite neodstúim predčasne, zabojujem do konca,“ prisľúbil.

Kompletné informácie spolu s volebným programom nájdete na stránke www.robertschmidt.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2014 14:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kandidát na primátora Trnavy Robert Schmidt verí, že dnes sa môže presadiť aj slušný človek”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.