reklama

Kandidát na primátora Trnavy Robert Schmidt verí, že dnes sa môže presadiť aj slušný človek

Ako posledný z pätice uchádzačov o primátorské kreslo v Trnave zverejnil svoj volebný program kandidát Slovenskej národnej strany Robert Schmidt. Na tlačovej besede mu prejavili podporu predseda strany Anton Danko a podpredseda SNS, Trnavčan Vladimír Chovan.

Schmidt je živostník, v Trnave podniká 23 rokov. Je ženatý, má 58 rokov a dve deti.

SNS zároveň so Schmidtom predstavila aj 13 kandidátov na poslancov. Väčšina z nich, rovnako ako samotný Robert Schmidt, nie sú členmi strany a kandidujú s podporou SNS na jej kandidátke.

“Na úvod chcem pripomenúť, že nikdy som nebol členom žiadnej strany a nie som ním ani dnes. Kandidatúru som prijal bez podmienky členstva zo strany SNS. Kandidujem, lebo mám pocit, že prichádza to správne obdobie, kedy by sa mohol presadiť slušný človek. Aj človek bez veľkej finančnej a straníckej podpory. Cítim, že veľa Trnavčanov je nespokojných s tým, ako sa robila komunálna politika v poslednom volebnom období,” ozrejmil Schmidt, ktorý okrem svojho podnikania venuje čas aj pôsobeniu v pozícii podpredsedu Slovenskej živnostenskej komory (SŽK) a predsedu SŽK v Trnavskom kraji.

Okrem toho sa viac ako dve desaťročia aktívne venuje dobrovoľníckej práci s deťmi a mládežou.

robert-schmidt
Robert Schmidt

Cieľom kandidáta SNS podľa jeho slov nie je iba vyskúšať si na vlastnej koži, aké to je uchádzať sa o primátorský post.

“Chcem zabojovať, nie byť len hráčom druhého sledu. Mojím cieľom je vyhrať, aj keď si uvedomujem, že to bude ťažké. Dávam na stôl svoje meno, meno svojej rodiny. Som hrdý Trnavčan, ktorý sa tu narodil a nikdy ju neopustil,” hovorí o sebe.

Robert Schmidt spúšťa predvolebnú kampaň ako posledný. Ako tvrdí, vždy vo svojom podnikaní a aj živote doržiava zákony.

“Kampaň oficiálne začala len včera, ale ako vidíte všade okolo seba, v skutočnosti beží už niekoľko týždňov. Ja dodržiavam zákony naplno aj v tejto kampani, preto sme sa rozhodli, že nebudem robiť to, čo robia iní protikandidáti,” vysvetlil.

Počas svojej kampane sa chce stretávať s ľuďmi v uliciach aj na sídliskách, plánuje zorganizovať spoločne s kandidátmi na poslancov niekoľko stretnutí s Trnavčanmi.

Volebný program formuloval na základe vlastných skúseností a názorov obyvateľov mesta, ktoré pozorne počúval.

“Nesľubujem viac, ako môžem dosiahnuť. Program vychádza z mojej profesie ekonóma. To znamená, že najprv pozriem do svojej peňaženky a podľa toho môžem konať,” vraví.

“Som presvedčený, že Trnava nevyužíva stopercentne všetky zdroje, ktoré má k dispozícii. Na druhej strane si myslím, že veľa finančných nákladov z mestskej pokladnice nebolo čerpaných tak, ako v slušnej firme alebo rodine. Základom môjho programu je doržiavanie zákonov, hospodárnosť a transparentnosť,” povedal Robert Schmidt.

schmidt-1
Zľava podpredseda SNS, Trnavčan Vladimír Chovan, predseda strany Anton Danko a Robert Schmidt počas tlačovej besedy

Ako primátor chce otvoriť dvere všetkým. Najmenej raz za mesiac sa plánuje stretávať s občanmi, navrhuje vytvoriť radu starších, ktorí môžu pomôcť svojmu mestu životnými skúsenosťami. Keďže pracuje 20 rokov s mladými ľuďmi, ovláda a chce sa venovať aj problematike detí a mládeže.

Hlavnými témami sú pre Schmidta posilnenie rozvoja podnikania, riešenie dopravy, transparentnosti financovania, investície, ekológia a čistota, sociálne otázky seniorov, detí a mládeže, šport, kultúra či otvorneosť a komplexná informovanosť občanov.

“V Trnave sme nechceli dopustiť, aby postavili kandidátov na primátora len dve strany – Smer a súbor rozstrieštených pravicových strán, ktoré sa tvária ako súperi a vzájomná opozícia. Pritom vieme, že tieto dve zoskupenia si Trnavu za posledné roky rozobrali,” tvrdí Vladimír Chovan s dovetkom, že v Trnave je potrebné urobiť poriadok v hospodárskej oblasti a zaviesť transparentnosť do spoločností, ktoré boli v meste vytvorené.

Poslaneckí kandidáti za SNS ponúkajú program, ktorý je reálny a uskutočniteľný, doplnil a pripomehul, že “komunálna politika nie je o stranách, ale o osobnostiach. “Ponúkame kvalitnú a vyváženú kandidátku,” zhodnotil exminister pôdohospodárstva V. Chovan.

Predseda strany Anton Danko zdôraznil, že obyvateľom Trnavy ponúkajú v osobe Roberta Schmidta vzdelaného a slušného človeka, ktorý dokáže mesto posunúť ďalej. “Dokáže Trnavu zjemniť a urobiť z nej ľudskejšie mesto. Môže byť primátorom, ktorý dokáže ľuďom pomáhať ako človek, bez ohľadu na politické tričko,” skonštatoval Danko.

Robert Schmidt na záver tlačovej besedy zdôraznil, že plánuje bojovať až konca a neuvažuje nad vzdaním kandidatúry. “Idem na trh s vlastnou kožou a menom. Ak by som odstúpil, nemohol by som sa pozrieť ľuďom do očí. Určite neodstúim predčasne, zabojujem do konca,” prisľúbil.

Kompletné informácie spolu s volebným programom nájdete na stránke www.robertschmidt.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2014 14:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Kandidát na primátora Trnavy Robert Schmidt verí, že dnes sa môže presadiť aj slušný človek”

 1. 1
 2. 2
  Kinder says:

  Tohto pána poznám roky. Skutočne si myslím, že je to slušný človek a hoci bohužiaľ nemá asi šancu vyhrať, už len z úcty k slušnosti mu ten hlas dám. Pritom viem, že sa roky zaujímal o veci verejné a držím mu palce.

 3. 3
  Jojo says:

  Slusny clovek sa neprida k strane sns.

 4. 4
  ergo sum says:

  A kam sa má pridať slušný človek???? Nejdem obhajovať SNS – ale je v jej smerovaní po zmene vedenia evidentný rozdiel.
  Alebo hurá všetci k Bročkovi …. Mám rešpekt voči jeho práci v o.z. , ale zvyšok je len čistý antagonizmus na súčasné vedenie (uznávam, že niektoré veci mali svoje rácio). Počkajte za rok, čo “prinesie” jeho útok na firmu, čo udržovala chodníky a cesty v Trnave tuším 20 rokov. Potom si porovnajte čo to stálo dovtedy a čo to Trnavu bude stáť s novým dodávateľom …
  Rovnako sa nikto nespýtal, akú skvelú prácu Bročka a spol. odviedli, keď pokosili akože zarastenú trávu v Ružovom sade, ktorá bola ponechaná rásť zámerne z titulu novej výsadby a ako sa “veľmi tešil” dodávateľ …
  Napriek tomu si myslím, že v činnosti o.z. – ako dobrovoľné brigády a pod. sú skvelé. Ale nie všetci robia brigády, ktoré sú všetkým na očiach.
  P. Schmidt robí strašne dlho a vytrvalo prácu s mládežou. A za to mu tiež patrí poklona, hoci sa touto prácou nevytŕča v médiach. Rovnako na kandidátke sú ľudia, ktorí sa mládeži venujú v športe… A k tomu by som ešte poznamenal, že práve SNS umožnila a podporila nových ľudí ako nezávislých kandidátov !!! Ktorá iná strana toto ešte umožnila?

  • 4.1
   Nezavislak says:

   > A kam sa má pridať slušný človek????

   Ak je teda taký v pohode, tak sa nemal pridávať k tým zlodejom z SNS.
   Tých zopár podpisov na kandidatúru ako nezávislý kandidát by si hádam zvládol aj sám pozbierať.
   Alebo žeby na to nemal chodiť pomedzi obyčajných ľudí a zbierať podpisy?

  • 4.2
   Heisenberg says:

   SNS je davno six feet under a snazi sa silou mocou vykopat z hrobu na denne svetlo-pravdepodobne preto zvolila taktiku podporovat nezavislych kandidatov. U mna to je strana, ktora sa svojim dlhorocnym vedenim tak zdegradovala, ze uz tu davno nemala byt. Akokolvek sa snazi v poslednej dobe opeknovat a prezentovat ako samoocistena.

 5. 5
  hamilton says:

  Súhlasím, že Schmidt je slušný človek,podobne nemôžem nič negatívne povedať o Nižnňanskom, novodobý ” Timur” so svojou družinou ,ktorý natiera lavičky a kosí trávu,(bude mať na to čas i ako primátor?)je zrejme tiež slušný človek. Som však , že presvedčený , že kvalifikácia na post primátora iba na základe tohto kritéria bez skúseností z komunálnej oblasti je nedostatočná.
  Banská Bystrica veľmi skoro zistila, aká bude cena za ” volebný experiment” , ktorého výsledok je župan Kotleba.
  Tonto príspevok nech nie je chápaný, ako obhajoba KDH a SMERU.
  Ak však voliči v Trnave rozhodnú, že sa podobný experiment udeje i v Trnave, všetci to budeme musieť rešpektovať a o 4 roky si tu písať svoje názory.

  Trnava

 6. 6
  gabo says:

  Aj ja môžem potvrdiť, že pán Schmidt je slušný človek. Bohužiaľ slušnosť a normálnosť sa dnes v móde nenosí. PS: Je mi jedno aká strana ho nominovala, ale pre mňa je dôležité ako sa správa. Tomuto človeku dám hlas a hotovo.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.