reklama

Na prvej oficiálnej tlačovke informoval Bročka o úvodných krokoch v pozícii primátora

V stredu 17. decembra dopoludnia pozval primátor Trnavy Peter Bročka do priestorov radnice zástupcov médií.

Na svojej prvej oficiálnej tlačovej besede po nástupe do úradu sa krátko ohliadol za ustanovujúcou schôdzou mestského zastupiteľstva, informoval aj ďalších pripravovaných krokoch, ktoré plánuje realizovať v nasledujúcich týždňoch.

Hneď na začiatku oznámil svoju predstavu o intenzívnejšej komunikácii s novinármi. Bol by som rád, ak by sme sa stretávali pravidelne dvakrát za mesiac.“

Krátko po zvolení do funkcie v komunálnych voľbách oznámil, že jeho prvé kroky povedú na mestský úrad a do organizácií, v ktorých má mesto majetkovú účasť.

Podľa vlastných slov počas prvých dvoch dní vo funkcii absolvoval rozhovory s jedným z konateľov spoločnosti .A.S.A Trnava Tomášom Antalom, hovoril so zástupcom firmy CS, ktorá sa stará po novom o údržbu mestských komunikácií, stretol sa aj so županom Tiborom Mikušom.

Vo štvrtok má naplánované stretnutie s riaditeľom TT-Komfortu Ľubomírom Krajčovičom. Hovoril aj s podnikateľmi Vladimírom Poórom a Miroslavom Trnkom.

brocka
Primátor Bročka počas svojej prvej oficiálnej tlačovej besedy na radnici

V priebehu januára bude primátor riešiť v súlade s predvolebnými predsavzatiami dlhodobé zmluvy uzavreté napríklad na správu a údržbu mestskej zelene či verejného osvetlenia, ktoré platia už od druhej polovice 90. rokov a fungujú na základe množstva dodatkov.

„Mestský úrad som už požiadal o prípravu všetkých podkladov. Zatiaľ nemáme pevne stanovený postup, chceme sa poradiť a získať stanoviská k zmluvám od organizácií, ktoré sa týmto zaoberajú, chcem poznať názor Úradu pre verejné obstarávanie. Následne sa rozhodnem. Pokiaľ podpíšem nejaký dodatok, aby nevzniklo vákuum, bude to len dočasné riešenie, ktoré musí skončiť v priebehu roka,“ prízvukoval Peter Bročka.

O novom spôsobe fungovania pri prácach a službách, ktoré sa v súčasnosti vykonávajú na základe zmlúv riešených dodatkami v niektorých prípadoch aj viac ako 15 rokov, v tejto chvíli rozhodnutý nie je.

„Budeme to riešiť samostatnou spoločnosťou v 100-percentnom vlastníctve mesta alebo prebehne verejné obstarávanie,“ poznamenal.

Podľa Bročkovho názoru predlžovanie platnosti zmlúv, ktoré boli uzatvorené pred 1. januárom 2008, formou dodatkov, nie je úplne v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní. A keby sme sa na to pozreli z iného ako právnického pohľadu tak vidíme, že drvivú väčšinu vecí obstarávame verejnými súťažami a zdravý rozum mi hovorí, že efektívne a racionálne by sme mali vynakladať aj tieto prostriedky či už hovoríme o zeleni, verejnom osvetlení a podobne. Zvlášť keď tu ide o vysoké čiastky.“

Ešte predtým, ako radnica pristúpi ku konkrétnym krokom, počká si na stanoviská zainteresovaných inštitúcií, ale zároveň bude primátor rokovať aj so zástupcami jednotlivých spoločností.

„Nie je ich problém, že zmluvy fungujú takto. Oni len robia svoj biznis. Šikanovať ich nejakým spôsobom nechceme. Samozrejme, každý sa môže zapojiť aj do prípadnej verejnej súťaže. V každom prípade verím, na konci príde k úsporám v prospech mesta,“ doplnil.

Bročka sa dotkol aj otázky voľných stoličiek viceprimátorov. „Post prvého viceprimátora neobsadí žiadny zo zástupcov politických klubov ani z klubu nezávislých poslancov,“ poznamenal. Ako uviedol už predtým, jedného zo svojich zástupcov plánuje vymenovať zrejme v priebehu januára alebo februára.

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2014 12:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na prvej oficiálnej tlačovke informoval Bročka o úvodných krokoch v pozícii primátora”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.