reklama

Mráz sa dohodol na odchode z postu riaditeľa TT-IT, o budúcnosti firmy rozhodne radnica

Od 1. marca 2015 skončil na poste riaditeľa mestskej spoločnosti TT-IT Rastislav Mráz. Rozviazanie pracovného pomeru sa uskutočnilo dohodou.

Mráz zastával okrem riaditeľskej pozície spolu s Jurajom Trokanom funkciu konateľa spoločnosti TT-IT. Podľa výpisu z obchodného registra Mráz nefiguruje ako konateľ od 29. januára 2015. Stopercentným vlastníkom spoločnosti je mesto Trnava.

Odchod z pozície konateľa ohlásil krátko po zvolení do mestského zastupiteľstva v novembrových komunálnych voľbách. Mráz sa uchádzal o hlasy voličov na spoločnej kandidátke pravicovej koalície ako nominant KDH.

„Aby som zamedzil prípadnému konfliktu záujmov, rozhodol som sa po zložení poslaneckého sľubu písomne oznámiť primátorovi mesta vzdanie sa funkcie konateľa v spoločnosti TT-IT,“ uviedol Rastislav Mráz v rozhovore pre MTT na sklonku novembra 2014.

Po vzájomnej dohode uzavrel dlhoročný šéf firmy k 1. marcu aj pôsobenie na riaditeľskej stoličke.

mraz-r
Rastislav Mráz je dlhoročným členom KDH, od novembra aj poslancom MZ. Venuje sa aj organizovaniu aktivít pre deti a mládež

Reprofoto: Mestská televízia Trnava

Spoločnosť TT-IT, s.r.o., vznikla v roku 2008, Rastislav Mráz zastával od počiatku pozíciu konateľ – riaditeľ. V roku 2011 ustanovilo mesto po dohode poslaneckých klubov KDH a Smeru do funkcie ďalšieho konateľa Juraja Trokana.

Náplňou firmy je okrem iného starostlivosť o softvérové a hardvérové vybavenie mesta, mestských organizácií, materských a základných škôl, zabezpečenie prevádzky mestskej metropolitnej siete TOMNET, správa počítačov, serverov, sieťových a telefonických pripojení, tlačiarní a iných zariadení.

Firma zamestnáva do 10 ľudí. Od roku 2008 investovalo mesto Trnava zo svojho rozpočtu na chod spoločnosti TT-IT viac ako 3,5 milióna eur.

Otázka budúceho pôsobenia spoločnosti zostáva otvorená. Podľa slov primátora Trnavy Petra Bročku viac napovie vnútorný prieskum, ktorého cieľom je získať pohľad na to, aké sú možnosti a či sa mestu oplatí takúto firmu prevádzkovať.

„Alternatívy sú v podstate tri – cez výberové konanie nájdeme nového riaditeľa a budeme sa snažiť posilniť obchodnú činnosť firmy, alebo sa pokúsime vytoriť partnerstvo so súkromnou spoločnosťou, prípadne fungovanie TT-IT ukončíme a začleníme ju pod niektorý z odborov mestského úradu,“ priblížil predstavy vedenia mesta Bročka.

Dovtedy, kým sa radnica nerozhodne, ako s TT-IT ďalej, bude zastávať post konateľa Juraj Trokan a stolička riaditeľa zostane neobsadená.

Ulož ako PDF
Napísal 4. marca 2015 13:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mráz sa dohodol na odchode z postu riaditeľa TT-IT, o budúcnosti firmy rozhodne radnica”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.