reklama

Dajú sa skúsenosti z iných krajín aplikovať aj v Trnave a spraviť tak mesto lepším pre život?

V dočasnom kultúrnom priestore Berliner sa v stredu 8. apríla usktoční beseda s Radoslavom Mizerom zo spoločnosti Solved o tom, ako môžeme využiť zahraničné skúsenosti na to, aby sme spravili naše mestá lepšími miestami pre život. Začiatok je o 18. hodine.

Výrazy ako „creative industry” a „creative economy” sa dnes často skloňujú pre ich socio-ekonomický potenciál v spojitosti s mestami.

Miestne organizácie a samosprávy po celom svete si čoraz viac uvedomujú dôležitosť týchto odvetví, pretože tvoria neoddelitelnú súčasť v riešeniach problémov a výziev napríklad mobility, urbanizácie, kultúrneho vyžitia alebo využitia verejných priestorov.

Otázkou je, čo môže spájať tieto aktivity tak, aby boli v dnešnej dobe efektívne riešené?

mizera-c

Urbanizácia, mobilita, verejné priestory v rámci Trnavy predstavujú výzvy, ktoré by sa mohli efektívne riešiť na báze skúseností z iných štátov ako sú Kanada, Fínsko, Austrália alebo Nemecko.

Hosť večera, Radoslav Mizera, na konkrétnych projektoch realizovaných v zahraničí ukáže príklady, ktorý by sa mohli aplikovať aj v Trnave.

Podujatie pripravuje organizácia Wisemans. Vstup zadarmo.

Informácie nájdete aj na adrese www.facebook.com/events/1416824708631750.

INFO

RADOSLAV MIZERA v roku 2013 spolu s dvomi fínskymi kolegami založil spoločnosť Solved – The Cleantech Company, ktorá pomocou moderných technológií spája klientov ako sú napr. mestá s expertmi z celého sveta.
Budujú globálnu sieť odborníkov, v rámci ktorej sa snažia nájsť najlepšie environmentálne a udržateľné riešenia, napr. v oblastiach ako sú energetika, doprava, urbanizácia, správa budov a podobne.

BERLINER DKP / Dočasný kultúrny priestor Berliner sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom dome Akadémie vzdelávania.
Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude fungovať pokým sa neotvorí kultúrne centrum Malý Berlín.

Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2015 11:31. Článok je zaradený do rubriky: Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.