reklama

Diskusia o schránkových firmách s Mariánom Leškom

Nadácia Zastavme korupciu odštartovala v pondelok 4.5. celoslovenské turné proti schránkovým firmám: vo všetkých slovenských krajských mestách sa predstavitelia Nadácie, protikorupční aktivisti a experti stretávajú a diskutujú s občanmi.

Na námestiach krajských miest rozkladáme infostánky v karibskom duchu, aby sme tak občanom priblížili atmosféru, ktorú si užívajú anonymní majitelia schránkových firiem. Aj preto sme turné nazvali „Palma tour”. Večer potom Marián Leško z nadácie a jeho hostia diskutujú a odkrývajú zákulisie schránkových firiem.  

V Trnave bude Palma tour 12. mája na Trojičnom námestí od 13:00 do 16:00. Večer o 19:00 sa v priestoroch BerlinerDKP na Pekárskej 40 uskutoční diskusia Mariána Leška z Nadácie Zastavme korupciu spolu s Veronikou Remišovou, poradkyňou podpresedníčky NRSR, spolupracujúcou advokátkou Via Iuris Zuzanou Čaputovou a investigatívnym novinárom Adamom Valčekom.

nevahajte

„Ľudia sú otrávení tým, že z ich daní neprávom profitujú anonymní vlastníci schránkových firiem a obohacujú sa takto o stovky miliónov eur. Na našom osvetovom turné po krajských mestách Slovenska chceme ľuďom vysvetliť fungovanie schránkových firiem a podnietiť tak hlbšiu, celoslovenskú diskusiu o tomto akútnom probléme,” hovorí o turné Marián Leško.

Bližšie informácie a termíny celoslovenského turné sú zverejnené na Facebook profile Nadácie Zastavme korupciu (www.facebook.com/NadaciaZastavmeKorupciu) a na kampaňovej stránke www.odzvonmeschrankam.sk.

Podrobnosti nájdete aj v udalosti na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1439727229674379

O Nadácii Zastavme korupciu

Nadáciu Zastavme korupciu založili spoluzakladateľ spoločnosti ESET Miroslav Trnka a podnikateľ v reklame Michal Bláha. Jej hlavným cieľom je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Medzi jej základné piliere patrí osveta a vzelávanie, pomoc oznamovateľom korupcie, podpora investigatívneho žurnalizmu a zapájanie verejnosti.

Viac informácií na webe ZastavmeKorupciu.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2015 16:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.