reklama

Mestské zastupiteľstvo rokovalo takmer do polnoci

Aktualizované

Krátko pred polnocou skončilo po vyše desiatich hodinách utorkové rokovanie poslancov mestského zastupiteľstva v rámci 3. riadnej schôdze v aktuálnom volebnom období.

Poslanci okrem iného schválili 2. aktualizáciu rozpočtu na rok 2014. Zastupiteľstvo neodhlasovalo 40-tisíc eur pre HK Trnava s vyjadrením, že peniaze poskytne hokejistom na činnosť vo forme dotácie v roku 2016.

Následne sa roztrhlo vrece s príspevkami viacerých poslancov, ktorí navrhovali zmeny vo výdavkovej časti rozpočtu v celkovej výške viac ako 305-tisíc eur. Po spoločnom konsenze napokon prešla aktualizácia len s drobnými zmenami a všetky poslanecké návrhy na nové zvyšovanie výdavkov boli stiahnuté.

Mestské zastupiteľstvo sa oboznámilo s analýzou fungovania amfiteátra a súčasnému prevádzkovateľovi poskytlo čas na zavedenie pozitívnych zmien do konca tohto roka.

Poslanci nepovolili spracovanie zmien v územnom pláne v súvislosti s dopravným napojením pripravovanej IBV Pri hájoch v Bielom Kostole.

porada-MZ

Ilustračné foto

Po viac ako hodinovej diskusii, ktorú niektorí poslanci nazvali „trápnou“, schválili plat primátora v súčasnom režime, teda v zákonom stanovenej výške, ktorá je 3,19 – násobkom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve SR a odmenou v navrhnutej výške 50 percent. Výška platu primátora Trnavy bude 4106 eur.

V ďalších bodoch poslanci súhlasili so zriadením Súkromnej základnej umeleckej školy v Trnave – hudobný odbor, odhlasovali návrh na zhotovenie a umiestnenie pamätnej tabule spoluzakladateľovi a prevádzkovateľovi trnavského cukrovaru barónovi Augustovi Stummerovi, zastupiteľstvo prijalo aj návrh organizačného zabezpečenia podujatí Trnavská brána a Vianočné trhy.

Mestské zastupiteľstvo nepodporilo vznik dcérskych firiem Trnavskej vodárenskej spoločnosti, pod ktoré mali prejsť prevádzkové a servisné služby. Už v minulosti viacerí starostovaia a primátori regiónu ako zástupcovia akcionárov vyjadrili obavu zo skrytej privatizácie TAVOSU.

V rámci tohto bodu zároveň primátor informoval o investícii zo zdrojov vodárenskej spoločnosti vo výške 3 milióny eur vyvolanej v rámci projektu City Arena. Téme sa venujeme v samostatnom článku (link).

V bode rôzne mestské zastupiteľstvo rozhodlo o odvolaní riaditeľky Zariadenia pre seniorov na ulici Terézie Vansovej Anny Tomašovičovej. Jej nástupcom bude od 1. júla 2015 Peter Klenovský, v súčasnosti vedúci sociálneho odboru na mestskom úrade.

Na záver schôdze vystúpil podpredseda Komisie na ochranu verejného záujmu pri výkone verejných funkcií Jozef Alchus, ktorý predložil podnet na začatie konania vo veci verejného záujmu voči poslancovi Peciarovi. Ten podľa členov komisie nedodržal zákon a v stanovenom termíne nedoručil vyplnené písomné oznámenie verejného funkcionára o funkciách, činnostiach a majetkových pomeroch tak, ako to ukladá zákon.

K niektorým bodom rokovania sa vrátime v samostatných článkoch.

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2015 8:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mestské zastupiteľstvo rokovalo takmer do polnoci”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.