reklama

RESKAÁ – unikátny festivalík pod Karpatmi sa uskutoční už tento víkend

V Smoleniciach sa už po šiestykrát uskutoční jedinečný komunitný festival, ktorý je zároveň poslednou open air akciou v sezóne. Rozprestiera sa na zelenej lúke pod Malými Karpatmi, čo miestu dodáva unikátnu atmosféru.

RESKAÁ je multižánrovou alternatívou. Predstaví sa na tu päť kapiel a takmer 20 DJ-ov. Žánrová paleta festivalu je pestrá a farebná.

Reggae, balkan, world music, etno, dub, jungle, dubwise, liquid dnb, funk, to všetko v selekcii domácich ale i zahraničných DJov, živých nástrojov a spevákov.

reska-t
Udalosť na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1042151862462909

Medzi kapelami nájdeme tiež zaujímavý zvuk a originálny prejav. Autentická rómska hudba kapely FLARE BEÁS z Maďarska, priemyselný folklór v podaní VRBOVSKÝCH VÍŤAZOV, slovenský world music CAPROJECT zo Šale, bluesový projekt ZVA 12-28 BAND či elektronicko-akustické trio ZOO and AQUARIUM, ktorých tvorba je ovplyvnená žánrami ako nujazz, postrock a techno.

Okrem hudobnej produkcie bude pripravený zážitok v podobe „kinečka“, kde sa bude premietať výber najlepších amatérskych filmov z Pezinského amatérskeho filmového festivalu (PAFF) 2015. Zároveň budú v priestore areálu viaceré video projekcie. Pre návštevníkov pripravujeme aj recyclo workshopy či workshop na spoznávanie bylín a rastlín.

„Program festivalu je rozdelený na piatok a sobotu, pričom v sobotu je hlavný program s kapelami. Z piatkového program je sa určite oplatí vidieť a počuť reggae speváka menom G RAS z Budapešti, ale zaujímavá bude aj kombinácia živých husiel s elektronickým žánrom liquid. V sobotu zase spestrí DJ-ské sety šikovný trumpetista DAVE TRUMPETEER z Prahy,“ informoval Vlado Novák z organizačného tímu.

Organizátori veria, že ich počasie nesklame. V prípade zhoršeného počasia sú k dispozícii viaceré stany a prístrešky.

Festivalové VIDEO z roku 2013 :

reska-pl
Plagát

G RAS:

Miesto festivalu na mape:
reska-map

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2015 6:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.