reklama

RESKAÁ – unikátny festivalík pod Karpatmi sa uskutoční už tento víkend

V Smoleniciach sa už po šiestykrát uskutoční jedinečný komunitný festival, ktorý je zároveň poslednou open air akciou v sezóne. Rozprestiera sa na zelenej lúke pod Malými Karpatmi, čo miestu dodáva unikátnu atmosféru.

RESKAÁ je multižánrovou alternatívou. Predstaví sa na tu päť kapiel a takmer 20 DJ-ov. Žánrová paleta festivalu je pestrá a farebná.

Reggae, balkan, world music, etno, dub, jungle, dubwise, liquid dnb, funk, to všetko v selekcii domácich ale i zahraničných DJov, živých nástrojov a spevákov.

reska-t
Udalosť na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1042151862462909

Medzi kapelami nájdeme tiež zaujímavý zvuk a originálny prejav. Autentická rómska hudba kapely FLARE BEÁS z Maďarska, priemyselný folklór v podaní VRBOVSKÝCH VÍŤAZOV, slovenský world music CAPROJECT zo Šale, bluesový projekt ZVA 12-28 BAND či elektronicko-akustické trio ZOO and AQUARIUM, ktorých tvorba je ovplyvnená žánrami ako nujazz, postrock a techno.

Okrem hudobnej produkcie bude pripravený zážitok v podobe „kinečka“, kde sa bude premietať výber najlepších amatérskych filmov z Pezinského amatérskeho filmového festivalu (PAFF) 2015. Zároveň budú v priestore areálu viaceré video projekcie. Pre návštevníkov pripravujeme aj recyclo workshopy či workshop na spoznávanie bylín a rastlín.

„Program festivalu je rozdelený na piatok a sobotu, pričom v sobotu je hlavný program s kapelami. Z piatkového program je sa určite oplatí vidieť a počuť reggae speváka menom G RAS z Budapešti, ale zaujímavá bude aj kombinácia živých husiel s elektronickým žánrom liquid. V sobotu zase spestrí DJ-ské sety šikovný trumpetista DAVE TRUMPETEER z Prahy,“ informoval Vlado Novák z organizačného tímu.

Organizátori veria, že ich počasie nesklame. V prípade zhoršeného počasia sú k dispozícii viaceré stany a prístrešky.

Festivalové VIDEO z roku 2013 :

reska-pl
Plagát

G RAS:

Miesto festivalu na mape:
reska-map

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2015 6:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.