reklama

Prvú časť starých svietidiel na Štefánikovej vymenia za úspornejšie zrejme už tento týždeň

Trnavská mestská samospráva začala vymieňať svietidlá na stožiaroch verejného osvetlenia na Štefánikovej ulici. Vzhľadom na to, že v horizonte troch rokov by sa mala táto ulica rekonštruovať, ide zatiaľ o dočasné riešenie.

Pôvodné svietidlá sú nerentabilné, majú vysokú spotrebu elektrickej energie a vyžadujú časté opravy.

„Pri nových 70 W svietidlách sa predpokladá úspora elektrickej energie do 60 percent. Návratnosť vynaložených finančných prostriedkov sa odhaduje na dva roky. Nové svietidlá bude možné po komplexnej rekonštrukcii Štefánikovej ulice opätovne použiť na inej trnavskej ulici,“ priblížila Jana Gmitterová z referátu komunikácie Mestského úradu v Trnave.

svetla-stefanikova1

svetla-stefanikova2a

svetla-stefanikova3

FOTO: Mesto Trnava / J. Gmitterová

Práce idú rýchlejšie ako sa predpokladalo, svietidlá na pravej strane v smere od Rybníkovej ulice budú vymenené už koncom tohto týždňa. Pôvodne počítali s termínom ukončenia výmeny v stredu 22. decembra.

Pri výmene svietidiel sa využívajú dve montážne plošinové vozidlá, preto sú v tejto súvislosti nutné aj dopravné obmedzenia.

„Uzatvorený je jeden jazdný pruh, na ktorom sa nachádzajú pozdĺžne vyznačené parkovacie miesta. Prosíme preto všetkých vodičov a chodcov o ohľaduplnosť a dodržiavanie dopravného značenia,“ obracia sa na verejnosť radnica prostredníctvom J. Gmitterovej.

Mesto bude vo výmene svietidiel na ľavej strane Štefánikovej ulice pokračovať v priebehu prvého štvrťroka 2016.

O presnom termíne výmeny svietidiel a s tým súvisiacimi dopravnými obmedzeniami bude úrad včas informovať.

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2015 13:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.