reklama

Ekologické bývanie v Prestige Parku

V spoločnosti je bežné, že prestížne bývanie automaticky ľudia vnímajú ako drahé a na prevádzku nákladné. V mnohých prípadoch je to opodstatnené, ale Prestige Park v Trnave dokazuje, že pohodlné bývanie nemusí ani veľa stáť a môže byť šetrné k životnému prostrediu.

Výhodou Prestige Parku je totiž to, že ide o súkromný a bezpečný areál, ktorý je sebestačný. Z tohto sa Prestige Park snaží vyťažiť čo najviac a ponúknuť tak ľuďom príjemné a pohodlné bývanie, ktoré je zároveň šetrné voči životnému prostrediu.

Podľa majiteľa Prestige Parku Martina Mäsiara sa snažia ukázať, že sa dá ponúknuť ľuďom dostupné a kvalitné bývanie, byť šetrný k životnému prostrediu a zároveň byť v zisku.

prestige-1
Prestige Park

Investície do ekologického bývania

Prestige Park vyrástol z luxusného hotela v širšom centre Trnavy. To ponúka svoje výhody, ale aj úskalia, ktoré museli v Prestige Parku vyriešiť.

„Na jednej strane nám to prinieslo množstvo príležitostí, ako spriemniť našim nájomníkom bývanie u nás,“ hovorí Mäsiar. Ide najmä o spoločnú práčovňu, reštauráciu, bezpečné parkovanie, či vstup do wellness.

„Na druhej strane sme museli prejsť k úpravám, do ktorých sme museli investovať značné finančné prostriedky, aby sme vytvorili pohodlné nájomné bývanie pre ľudí. Podotýkam, že s tým, aby si bývanie u nás mohol dovoliť po finančnej stránke takmer každý, či je to študent, mladá rodina alebo ľudia dochádzajúci do Trnavy za prácou,“ vysvetlil Mäsiar.

Investície smerovali napríklad do úsporných žiaroviek, ktoré začali vymieňať už v roku 2015 a šetria 90% energie. Inštaloval sa aj kalorimeter, čo je merač, ktorý meria spotrebované teplo, centrálne vyrobené, ktoré sa rozdeľuje do bytov.

V bytoch majú ľudia  pomerový rozdeľovač vykurovacích nákladov, ktorý určuje koľko dielikov tepla ľudia minú.

„Motivujeme tým ľudí k tomu aby sa správali šetrnejšie – ekonomickejšie – menej plytvali teplom teda s fosílnymi palivami, menej tým ničíme životné prostredie a rovnako ľudia platia menej za energie,“ vysvetlil Mäsiar.

prestige-int
V Prestige Parku nájdu nájomníci služby ako nikde inde v Trnave

Služby, ktoré nesklamú

Prestige Park plánuje aj ďalšie investície do nových technológii, ktoré budú šetriť životné prostredie. V blízkej budúcnosti začnú recyklovať úžitkovú vodu a rovnako nainštalujú sa aj zmäkčovače vody.

Popri investícii do životného prostredia si v Prestige Parku uvedomujú, že v centre ich práce stojí klient, v tomto prípade nájomníci.

Preto Prestige Park ponúka nielen plne zariadené byty za bežné ceny nájmu v Trnave, ale služby, ktoré nikde inde ľudia v Trnave nenájdu.

„V plnej miere chceme využiť možnosti objektu bývalého hotela pre našich nájomníkov. Pravidelne s nimi komunikujeme, aby sme vedeli ich potreby, čo niekoľko krát vyústilo do nových investícií do areálu alebo zariadenia bytov,“ uzavrel Martin Mäsiar.

(PR článok)

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2016 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.