reklama

Radnica nechce ďalšie nákupné centrá v meste, zmenou územného plánu ich odsúva na okraj Trnavy

Mesto Trnava chystá na novembrové rokovanie zastupiteľstva predloženie návrhu na zmenu územného plánu v snahe zamedziť ďalšej zástavbe veľkými nákupnými centrami na území mesta. V budúcnosti chce povoliť výstavbu monofunkčných areálov obchodných centier len v okrajových častiach.

Podľa návrhu na zmenu územného plánu na výstavbu nákupných centier budú v prípade jeho schválenia pripadať do úvahy len dve lokality – Od Zavarského a v dotyku diaľničného privádzača pri Modranke na pravej strane v smere do Trnavy.

lidl-rampa
Ďalšie nákupné centrá to budú mať v Trnave zrejme ťažšie

Ilustračné foto

Ako približuje mesto, návrh počíta s regulovaním výstavby, obmedzí sa možnosť zástavby veľkopriestorovými hangárovými halami s pridruženými veľkými monofunčnými plochami parkovísk na teréne.

„Doplní funkčnopriestorové usporiadanie, aby centrá svojou štruktúrou, členením a mierkou objektov a vymedzením verejne prístupných priestorov mali mestotvorný charakter , vytvárali mestské prostredie s vymedzenými verejne prístupnými uličnými priestormi a priestormi spoločenských kontaktov návštevníkov s kvalitným mobiliárom a bohato štruktúrovaným vybavenostným parterom do nich orientovaným, s fasádami vytvárajúcimi obraz mestskej radovej zástavby. Zároveň musia svojim vymedzením rešpektovať prirodzené historicky osvedčené merítko charakteristické pre mesto Trnava,“ konštatuje sa v návrhu.

Vedenie mesta tak dáva jasne najavo, že klasické nákupné centrá ako ich poznáme dnes, bude z územia Trnavy vytláčať do lokalít za mestom.

Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ návrh podporila a odporučila povolenie na spracovanie zmeny v územnom pláne schváliť.

Rovnaký názor má aj Odbor územného rozvoja a koncepcií na mestskom úrade.

Poslanci MZ majú podľa predbežného programu o tomto bode hlasovať 15. novembra.

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2016 9:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica nechce ďalšie nákupné centrá v meste, zmenou územného plánu ich odsúva na okraj Trnavy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.