reklama

Začiatok obnovy dvoch sídliskových dvorov na Zátvore sa presúva na obdobie po Veľkej noci

Pripravovaná komplexná obnova a modernizácia sídliskových dvorov na Zátvore je zrejme tvrdým orieškom. Zámer plánuje trnavská radnica uskutočniť asi štyri roky. Podľa aktuálnych informácií z mestského úradu sa stavebné práce rozbehnú v jarných mesiacoch 2017, hotovo by mohlo byť ešte počas tohto leta.

Obytný súbor Zátvor má tri dvory označené ako 1, 2 a 3. V prípravnej fáze rekonštrukcie dvorov číslo 2 a 3 sa uskutočnil ešte v roku 2014 dotazníkový prieskum. Na jeseň 2015 bol dokončený projekt, investícia do humanizácie dvoch dvorov bola zaradená do rozpočtu na rok 2016, no práce stavebné práce sa nezačali.

Podľa vyjadrenia hovorcu mesta Trnava Pavla Tomašoviča počas roku 2016 prebehli verejné súťaže na dodávateľa stavebných prác.

„Súťaž bola vypísaná už trikrát a dvakrát zrušená. Po prvýkrát išlo o technickú chybu zo strany servera Úradu pre verejné obstarávanie, v druhýkrát vypísanej súťaži podal ponuku len jediný uchádzač a vzhľadom na fakt, že cena mala vzísť z elektronickej aukcie, pre mesto by bolo neefektívne prijať jeho ponuku,“ približuje Tomašovič a pokračuje: „Tretíkrát bola súťaž vypísaná v júli 2016. Vzhľadom na jej trvanie, ktoré sa neplánovane predĺžilo do roku 2017, sa podpis zmluvy o dielo presunul do roku 2017. Začiatok samotnej realizácie mesto orientuje do obdobia po Veľkej noci, samotná výstavba v obidvoch dvoroch č.2 a č.3 – ak sa nepridružia nepredvídané okolnosti – bude trvať tri mesiace.“


Orientačná mapka (pre zväčšnie kliknite na obrázok)

Zdroj: mesto Trnava

Zároveň s vnútroblokmi č. 2 a 3 začína trnavská radnica aj s prípravou modernizácie dvora označeného číslom jeden.

Na túto tému sa uskutočnilo v januári 2017 prvé verejné stretnutie s obyvateľmi Zátvora.

Radnica zároveň poskytla obyvateľom lokality možnosť zapojiť sa do dotazníkového prieskumu formou tlačenej aj online verzie.

Pripomienky z verejného stretnutia aj spätná väzba z dotazníka majú byť zapracované do zadania verejného obstarávania na spracovateľov projektovej dokumentácie, z ktorej vyjde finálny návrh obnovy dvora číslo 1.

„Predpokladáme, že projektová dokumentácia k vnútroblokovému dvoru číslo 1 bude hotová v tomto roku,“ dodal P. Tomašovič.


Dvor číslo 2


Dvor číslo 3

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2017 13:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Začiatok obnovy dvoch sídliskových dvorov na Zátvore sa presúva na obdobie po Veľkej noci”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.