reklama

Trnavský veľtrh práce hlási posledné voľné miesta

JobSpoTT efektívne spája ľudí hľadajúcich prácu so zamestnávateľmi. Jeho organizátori z Národného kariérneho centra ohlásili mimoriadne vysoký počet firiem, ktoré sa ho zúčastnia.

Na 4. ročníku veľtrhu práce JobSpoTT, ktorý sa bude konať 7. novembra 2017 v Mestskej športovej hale v Trnave je aktuálne prihlásených viac ako 40 vystavovateľov. Medzi nimi sú osvedčení silní regionálni zamestnávatelia, ako ZF Slovakia, PCA Slovakia, BOGE Elastmetall Slovakia a Šimunek.

Na Slovensko prichádzajú aj nové medzinárodné spoločnosti, napríklad Jaguar Land Rover, či Amazon, ktoré sa tiež budú prezentovať na veľtrhu JobSpoTT. Všetci hľadajú zamestnancov technického aj netechnického zamerania a ponúkajú perspektívu ľuďom, ochotným pracovať v oblasti západného Slovenska.

Organizátori Igor Holeczy a Miro Koleník z Národného kariérneho centra hovoria o rekordnom počte prihlásených vystavovateľov a podľa aktuálnych informácií zostáva posledných 8 voľných miest pre firmy, ktoré by sa chceli na novembrovom veľtrhu práce zúčastniť.

Ilustračné foto: Národné kariérne centrum

Vysoký záujem firiem o JobSpoTT však nie je náhodný. Podujatie, ktoré Národné kariérne centrum už tradične organizuje v Trnave má stále jeden hlavný cieľ. „Od začiatku sa snažíme na jednom mieste spojiť záujemcov o prácu so zamestnávateľmi. Zámerne vytvárame priestor, kde firmy môžu priamo osloviť svojich budúcich zamestnancov a ľudia hľadajúci prácu získajú informácie o pracovnej ponuke z prvej ruky. JobSpoTT je totiž o vzájomnej komunikácii oboch strán. Tá je základom pre kvalifikované rozhodnutia, akými sú pre firmy výber zamestnancov a pre záujemcov zase vstup do zamestnania,“ bližšie vysvetľuje Miro Koleník, jeden zo zakladateľov Národného kariérneho centra.

Vystavovateľov na veľtrh JobSpoTT láka aj premyslená štruktúra účastníkov. Igor Holeczy, druhý zakladateľ Národného kariérneho centra hovorí, ako vzniká: „Dlhodobou úlohou Národného kariérneho centra je systematické sledovanie vývoja slovenského pracovného trhu. JobSpoTT v Trnave je pružnou reakciou na jeho požiadavky. Sústreďujeme sa na zostavenie programu veľtrhu tak, aby pritiahol pozornosť všetkých skupín záujemcov, ktoré potrebujú zamestnávatelia osloviť.“  

Zamestnávatelia, ktorí majú záujem o účasť, sa môžu prihlásiť na
www.jobspott.sk

Pravidelnými návštevníkmi veľtrhu práce v Trnave sú preto predovšetkým ľudia v produktívnom veku, ktorí hľadajú prácu, alebo ju chcú zmeniť. Tradičnými účastníkmi sú aj budúci absolventi – študenti stredných a vysokých škôl. „Zároveň sa však snažíme upriamiť pozornosť aj na ďalšie skupiny, ktoré doteraz neboli v centre pozornosti, ale podľa nás majú silný potenciál,“ dodáva Igor Holeczy. Takouto novou skupinou, ktorú organizátori očakávajú, sú matky na materskej. Teda ženy, ktoré po období, kedy sa plne venovali budovaniu rodiny chcú opäť nastúpiť do pracovného procesu a zisťujú, aké majú možnosti.

Úspešné skúsenosti z minulých rokov potvrdzujú, že nastavenie veľtrhu práce JobSpoTT je správne. Každý, kto naozaj chce, tam nájde, čo hľadá – ľudia uplatnenie, firmy zamestnancov a všetci spoločne prosperitu.

Celospoločenský význam podujatia JobSpoTT dokazuje aj záštita, ktorú prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Veď aj vďaka veľtrhu práce v Trnave sa rozvíja nielen región, ale celá krajina.

JobSpoTT (7. novembra 2017, Mestská športová hale v Trnave)

Organizátor: Národné kariérne centrum, www.narodnekariernecentrum.sk

Generálny partner: ZF Slovakia

Hlavní partneri: Boge, Simunek, PSA, Amazon,

Partner: Jaguar Land Rover

Mediálni partneri: Pravda, trnava-live.sk, trnavskyhlas, Trnavsko, Pardon, MTT

Odborní partneri: Your Choice, ConsultSK Slovakia, Združenie pre rozvoj kariérového poradenstva

Gestor: Úrad práce v Trnave   

Záštita: Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2017 19:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.