reklama

Policajti zo Zavara zachránili život 16 – ročnému chlapcovi

Život alkoholom intoxikovaného len 16 – ročného mladíka zachránila v Majcichove dvojica policajtov z Obvodného oddelenia PZ v Zavare.

K udalosti prišlo v nedeľu 31. marca. Večer predtým strávila partia troch chlapcov spoločné chvíle, počas ktorých mali vypiť fľašu vodky.

“Iba 16 – ročný chlapec sa vrátil domov, no v nedeľu nadránom sa jeho matke niečo nezdalo a tak privolala záchranku. K asistencii zdravotníkom boli operačným strediskom polície vyslaní aj kolegovia z Obvodného oddelenia PZ v Zavare,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.


Na snímke záchrancovia Štefan Buchta (vľavo) a Marek Procházka

Službukonajúci policajti Štefan Buchta a Marek Procházka dorazili na miesto skôr ako rýchla zdravotnícka pomoc.

“Po príchode na miesto hliadka zistila, že chlapec nedýcha, tak ihneď začali s jeho oživovaním. Prvú pomoc, masáž srdca, mu poskytovali do príchodu zdravotníkov, ktorí  ho následne prevzali a hospitalizovali v nemocnici,” priblížila Kredatusová.

Polícia vec vyšetruje  ako prečin podávania alkoholických nápojov mládeži, za ktorý môže hroziť odňatie slobody až na tri roky.

V zmysle zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov je zakázané predávať alebo podávať alkoholické nápoje alebo inak umožňovať ich požívanie osobám mladším ako 18 rokov.

V zákone je tiež stanovené, že osoby maloleté do 15 rokov a mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a sú povinné podrobiť sa orientačnej dychovej skúške alebo orientačnému vyšetreniu testovacím prístrojom na zistenie omamných alebo psychotropných látok. 

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2018 14:54. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.