reklama

Preßburger Klezmer Band uvádza svoj nový projekt Balady

Po siedmich úspešných albumoch a viac ako dvadsaťročnej činnosti prichádza Preßburger Klezmer Band s projektom Baladen alebo Balady. Zohraná zostava sa v posledných rokoch zameriavala najmä na tanečnejšiu hudbu s pečiatkou klezmer a nebránila sa ani hudbe z Balkánu, latinu a džezovým odbočkám. Nový koncertný program židovských balád je možno komornejší, no obsahuje v sebe veľkú dávku emócií v piesňach o láske, živote a Bohu.

Balady vznikli na podnet znovuobjavenia hudobnej tvorby Arie Ben Erez Abrahamsona (1904 – 1992).

Rodák z Topoľčian pôsobil pred emigráciou najmä v medzivojnovej Bratislave. Zhudobňoval básne najznámejších jidiš básnikov. Súčasná aktivita skupiny je nepochybne významným príspevkom k obnove nehmotného kultúrneho dedičstva nielen židovskej, ale aj slovenskej hudobnej kultúry.


Preßburger Klezmer Band

Pozývame vás na večer s kolektívom, ktorý podľa M. Shepherda, britského virtuóza a lektora klezmeru „spája energiu s vitalitou, ktorá postaví obecenstvo na nohy“.  

Budete sa môcť započúvať do nádhernej hudobnej poetiky, vplyvnej aj v slovenskom prostredí.

Koncert skupiny Preßburger Klezmer Band sa uskutoční v sobotu 8. decembra 2018 o 20.00 v kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave.

Lístky v cene 5 € sú dostupné v predpredaji na stránke MaxiTicket.sk. Na mieste sa budú predávať za 7 € od 19.30.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 7. decembra 2018 0:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.