reklama

V Trnave sú ceny na trhu s nehnuteľnosťami stabilné

Zvyšovanie cien nehnuteľností, ktoré v je v Trnave citeľné už niekoľko rokov sa momentálne zastabilizovalo a ceny na jar 2019 zodpovedajú rovnakým cenám z konca roka 2018.

„V tomto období sa ceny držia na úrovni z konca minulého roka. Nepociťujeme nárast cien nehnuteľností, skôr evidujeme zastavenie nárastu cien a ich stabilizáciu až mierny pokles. Samozrejme, je tu veľa faktorov, ktoré môžu ovplyvniť cenovú politiku – a to hlavne bankový sektor, zamestnanosť v regióne ako i celková ekonomika,“ vymenúva František Špita z trnavskej realitnej kancelárie Vestareal.

Stabilné ceny nehnuteľností hrajú do karát aj kupujúcim aj predávajúcim, čo je výborná situácia pre výmenu menšieho bývania za väčšie, komfortnejšie.

Väčšie bývanie v Trnave nájdete aj medzi ponukami na portáli www.zoznamrealit.sk/reality/trnava.

Najčastejšie ľudia snívajú o presťahovaní sa z klasického panelákového bytu do rodinného domu. Podľa toho, čo dovolí rozpočet, idú stavať, kúpia si holodom alebo sa uskromnia v staršom rodinnom dome.

Ilustračné foto

Podľa Františka Špitu je v Trnave a v okolí dostatočná ponuka rodinných domov v rôznych cenových reláciách.

„Tu je vždy veľmi podstatná otázka akú majú predstavu o takomto sťahovaní, hlavne čo sa týka časového a samozrejme i finančného procesu. Treba situáciu analyzovať, dohodnúť presné detaily a skoordinovať celý proces,“ vysvetlil F. Špita.

Dodal, že môže ísť aj o výmenu nehnuteľnosti, kedy jedna strana doplatí finančný rozdiel.

Tu je problematický nielen vkus, či sa naozaj nájdu dvaja majitelia takých nehnuteľností ako hľadá druhá strana.

Ďalšia vec je riešenie financií – preloženie úveru na novú nehnuteľnosť, na ktorú už hypotekárna ťarcha v minulosti vznikla.

„Môže tu byť riziko, že hypotekárna banka nemusí takéto preloženie alebo vyplatenie úveru schváliť,“ upozorňuje zo skúseností realitný maklér. Výhodnejší je potom samotný predajom svojej nehnuteľnosti a následná kúpa novej.

„Aj tu však treba riešiť financovanie, sťahovanie, rekonštrukciu či dočasné bývanie,“ tvrdí maklér z realitnej kancelárie Vestareal, ktorý dokáže klientov od mnohých zdĺhavých procesov odbremeniť.

A ako je na tom momentálne trnavský trh s bytmi? „V porovnaní s minuloročným obdobím je ich na trhu o niečo viac, no je tu stále pociťovať mierny deficit. Ak nám zadefinuje klient presnú požiadavku, vieme mu nájsť to, čo hľadá, a takisto mu vieme pomôcť a poradiť v otázke financovania i právnych informácií,“ uzavrel realitný odborník.

(Tlačová správa)

ZDROJ: Združenie realitných kancelárií Slovenska

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2019 8:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.