reklama

Študenti Univerzity sv. Cyrila a Metoda pomôžu útulku v Trnave. Spustili projekt Túlavé labky

Útulky po celom Slovensku sú plné psíkov, ktoré potrebujú pomoc. Mnoho z nich postihol ťažký osud. Týranie, prespávanie na ulici, život bez jedla. Toto sú príbehy, s ktorými sa zamestnanci útulku každodenne stretávajú. Mladým ľuďom však takáto situácia nie je ľahostajná. Snažia sa pomôcť pomocou študentského projektu tým, ktorí to nevedia vyjadriť slovami.

Študenti Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave spustili projekt s názvom Túlavé labky, ktorým chcú podporiť trnavský útulok.

Zbierajú peniaze na crowdfundingovom portáli Startlab pre opustených psíkov. Ako odmenu pre podporovateľov si pripravili originálne ekologické tašky. Každá z týchto tašiek nesie príbeh jedného psíka s „túlavými labkami“.

„Polovica z ceny poputuje priamo trnavskému útulku a ľuďom, ktorí už vedia, čo je pre psíky najlepšie. Na výber je zo štyroch potlačí, z ktorých si prispievatelia môžu vybrať psíka, ktorý je im najviac sympatický. Kúpou tašky podporia nielen vybraného psíka, ale aj jeho kamarátov z útulku,“ vysvetľuje Martin Turčin, PR manažér projektu.

FOTO: Túlavé labky

Tašky si študenti vyrábajú sami pomocou šablón. Každý dizajn si navrhli, preniesli na šablónu a farbou na textil ich nanášajú na tašky. Je to jednoduchý, ale aj kvalitný spôsob tvorenia tašiek.

Tašky sú ekologické a vyrobené z kvalitného materiálu. Vďaka tomu udržia aj ťažšie nákupy a samozrejme, sú vhodné na viacnásobné použitie.

Okrem psíkov sa poďakuje aj planéta, keďže plastové tašky výrazne prispievajú k tvorbe neudržateľného odpadu.

Ako pripomína Martin Turčin, „koniec koncov, v dlhodobom smere ľudia môžu aj ušetriť, pretože nebudú musieť kupovať jednorazové plastové tašky pri každej návšteve obchodu“.

Ku každej taške dostane kupujúci aj sprievodný list, kde sa dočíta životný príbeh vybraného psíka. Dozvie sa ako sa do útulku dostal, ako prežíval prvé dni a ako sa má teraz.

„Práca v útulku nie je len finančne, ale aj časovo náročná. Týmto projektom by sme chceli pomôcť trnavskému útulku. Náklady sú veľmi veľké a psíkov je čoraz viac. Preto sú podobné organizácie často odkázané na pomoc od dobrovoľných prispievateľov. Chceme ľudí motivovať k tomu, aby pomohli tak, že okrem dobrého pocitu dostanú aj drobnosť, ktorú využijú alebo ňou potešia svojich známych,“ hovorí Marek Földi, jeden z autorov projektu Túlavé labky.

Ďalšie informácie o projekte nájdete na webovej stránke tulavelabky.sk.

Projekt môžete podporiť na stránke startlab.sk/tulavelabky. Sledovať projekt môžete aj na sociálnych sieťach FacebookInstagram.FOTO: Túlavé labky

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2019 12:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Študenti Univerzity sv. Cyrila a Metoda pomôžu útulku v Trnave. Spustili projekt Túlavé labky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.