reklama

Na ZŠ Gorkého otvoria centrum inovácií Budúcnosť INAK

Budúcnosť INAK je názov mimoškolského vzdelávacieho programu určeného deťom vo veku 11 až 15 rokov. Jeho podstatou je poskytnúť deťom príjemné zázemie a bezproblémový prístup k IT a posilniť ich digitálne zručnosti, tvorivosť a podnikavosť, čím sa môžu zvýšiť ich šance na lepšiu budúcnosť. Tento projekt do Trnavy v spolupráci so samosprávou prináša Nadácia Pontis. Uvedené aktivity sa budú realizovať v centre inovácií v priestoroch Základnej školy s materskou školou na Ulici Maxima Gorkého 21. Slávnostné otvorenie sa uskutoční v utorok 26. novembra 2019, informuje hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu na Mestskom úrade v Trnave Veronika Majtánová.

„V rámci trojročného programu budú deti pod dohľadom mentorov a mentoriek zo známych slovenských firiem pracovať na vlastnom nápade, ktorý rieši sociálny problém v ich okolí,“ vysvetľuje Martina Kolesárová, programová riaditeľka Nadácie Pontis.

„Celý program je vedený hravo a neformálne. Deti zažijú množstvo zábavy, spoznajú ďalších skvelých ľudí nielen medzi svojimi rovesníkmi, dostanú sa blízko k špičkovým technológiám a navyše sa naučia veľa nových vecí spôsobom, ktorý ich bude baviť,“ dodáva.

Ilustračné foto: Pixabay

Nadácia Pontis pri príprave projektu spomedzi slovenských miest ako prvé oslovila Mesto Trnava, ktoré sa stalo jedným z jeho kľúčových partnerov.

Okrem poskytnutia priestorov participuje samospráva aj na propagácii a komunikácii aktivít, výbere účastníkov programu, zapojení dobrovoľníkov i na významných podujatiach.

„Tento jedinečný program nás zaujal hneď od začiatku a sme veľmi radi, že Trnava bola prvou voľbou pri výbere miesta na pilotný projekt. Centrum deťom prinesie možnosti, k akým by inak nemali prístup. Môže to byť odrazový mostík k novým príležitostiam a úspešnej budúcnosti,“ hovorí Eva Nemčovská, viceprimátorka Trnavy.

Mesto Trnava a Nadácia Pontis podpíšu na slávnostnom otvorení centra memorandum o spolupráci.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2019 7:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.