reklama

Na nedovolené parkovanie vodičov na Linčianskej si posvieti mestská polícia, prisľúbil náčelník

Nedostatok parkovacích miest si niektorí vodiči vysvetľujú aj tak, že môžu parkovať, kde sa im zachce. Napríklad na trávniku alebo v miestach, kde je to zakázané a označené vodorovným alebo zvislým dopravným značením. Na jeden prípad nedovoleného parkovania, ktorý sa vraj opakuje, nás upozornil čitateľ z Jiráskovej ulice na sídlisku Linčianska.

Obyvateľ sídliska nám napísal o tom, že je pohoršený správaním sa niektorých „akože vodičov“.

„Neplatia pre nich žlté čiary na krajnici pri smetných nádobách. Sú to v podstate stále tie isté autá, ktoré tam stoja i keď majú voľné parkovacie miesto inde! Považujú to za svoje stojisko, lebo slušný človek im to neobsadí,“ konštatuje čitateľ, ktorého meno nezverejňujeme, ale máme ho v redakcii.


Parkujúce autá prekážajú pri vývoze odpadu, 4. mája 2020

FOTO: čitateľ

„Čudujem sa smetiarom, že im na kapotu nevysypú tie kontajnery. O 15 metrov ďalej smerom ku križovatke je tiež žltá čiara na zákrute. Aj tam stávajú stabilne tie isté autá,“ dodáva autor podnetu.

Informácie o situácii na Jiráskovej ulici sme poslali náčelníkovi Mestskej polície mesta Trnava Ivanovi Ranušovi.

Ten skonštatoval, že podnet obdržali aj oni. „Na základe neho dostali naše hliadky pokyn venovať sa pri hliadkovaní protiprávnemu státiu vozidiel na autorom podnetu popísanom mieste,“ uviedol.

Ranuša pripomenul, že žltá pozdĺžna čiara je vodorovná dopravná značka, ktorá označuje úsek, kde je zakázané zastavenie a státie vozidiel.

„Je zrejmé, že v tomto prípade je úsek takto označený práve z dôvodu potreby zabezpečiť prístup k odpadovým nádobám,“ pripomenul.

Ivan Ranuša tiež zdôraznil, že vodiči, ktorí zastavia alebo nechajú stáť vozidlo v tomto úseku sa dopúšťajú priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

„Riskujú tým pokutu zo strany polície a to v blokovom konaní do 50 eur a v správnom konaní do 100 eur. Za stieračom vozidla si môžu nájsť predvolanie na políciu, prípadne môžu nájsť svoje vozidlo zablokované technickým zariadením na zabránenie odjazdu vozidla, takzvanou papučou,“ upozornil náčelník mestkej polície.

Ulož ako PDF
Napísal 7. mája 2020 12:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na nedovolené parkovanie vodičov na Linčianskej si posvieti mestská polícia, prisľúbil náčelník”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.