reklama

Národné strelecké centrum sa zo Štrkov vysťahuje zrejme na mestské pozemky v smere na Bučany. Strelcom sa lokalita pozdáva

Mesto Trnava pokročilo v rokovaniach so Slovenským streleckým zväzom o premiestnení Národného streleckého centra z lokality Štrky.

Trnavská radnica má záujem premeniť postupne lokalitu Štrky na oddychovo-rekreačnú zónu. Súčasťou zóny je však v súčasnosti aj areál Národného streleckého centra, ktorý do tejto koncepcie nezapadá.

V septembri 2019 poverila Mestská rada primátora Petra Bročku hľadať pozemok vo vlastníctve Mesta Trnava, na ktorom by bolo možné vybudovať Národné strelecké centrum a zároveň viesť rokovania s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenským streleckým zväzom Bratislava a premiérom vlády SR.


Pozemky sa nachádzajú neďaleko cesty z Trnavy do Bučian

Ako vyplýva z materiálu, o ktorom majú rokovať poslanci mestského zastupiteľstva 29. septembra 2020, mesto ponúkne streleckému zväzu pozemky vo svojom vlastníctve s výmerou 50 hektárov.

Parcely sa nachádzajú približne 4 kilometre od Trnavy v smere na Bučany, necelý kilometer od Oravného. Pozemky sú umiestnené pri komunikácii, ktorá spája cestu I. triedy z Trnavy do Bučian s cestou Trnava – Malženice.

V súčasnosti sú využívané na poľnohospodársku výrobu.

S návrhom na vyčlenenie pozemkov pre projekt Národného streleckého centra v tejto lokalite už vyslovil súhlas aj prezident Slovenského streleckého zväzu (SSZ) Miloslav Benca.

Päťdesiathektárový pozemok nie je zaťažený ochrannými pásmami či energetickými sieťami a je v celosti vlastnený mestom.

„Predmetná lokalita má vyhovujúcu dostupnosť priamo z obchvatu a priestorovú orientáciu, ktorou sa vyhneme komplikáciám v súvislosti s prevádzkou Národného streleckého centra,“ konštatuje v stanovisku SSZ.

Prvým krokom nového projektu, ktorým sa formálne spečatí aj dohoda o vybranej lokalite, bude uzatvorenie memoranda o spolupráci medzi Mestom Trnava a Slovenským streleckým zväzom.

Projektu modernizácie, rekonštrukcie a budovania športovej infraštruktúry národného významu v gescii Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR už dávnejšie schválila Vláda SR.

Súčasťou vládou schválených prostriedkov na výstavbu, modernizáciu a rekonštrukciu športovej infraštruktúry národného významu v rokoch 2019 – 2021 budú aj prostriedky určené na výstavbu nového športoviska – Národného streleckého centra.

Celkové predpokladané výdavky spojené s výstavbou Národného streleckého centra budú zabezpečené v rámci schválených limitov rozpočtu kapitoly ministerstva školstva, prípadne z iných dotačných zdrojov.


Vyznačený pozemok na mape

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 28. septembra 2020 10:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Národné strelecké centrum sa zo Štrkov vysťahuje zrejme na mestské pozemky v smere na Bučany. Strelcom sa lokalita pozdáva”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.