reklama

Národné strelecké centrum sa zo Štrkov vysťahuje zrejme na mestské pozemky v smere na Bučany. Strelcom sa lokalita pozdáva

Mesto Trnava pokročilo v rokovaniach so Slovenským streleckým zväzom o premiestnení Národného streleckého centra z lokality Štrky.

Trnavská radnica má záujem premeniť postupne lokalitu Štrky na oddychovo-rekreačnú zónu. Súčasťou zóny je však v súčasnosti aj areál Národného streleckého centra, ktorý do tejto koncepcie nezapadá.

V septembri 2019 poverila Mestská rada primátora Petra Bročku hľadať pozemok vo vlastníctve Mesta Trnava, na ktorom by bolo možné vybudovať Národné strelecké centrum a zároveň viesť rokovania s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenským streleckým zväzom Bratislava a premiérom vlády SR.


Pozemky sa nachádzajú neďaleko cesty z Trnavy do Bučian

Ako vyplýva z materiálu, o ktorom majú rokovať poslanci mestského zastupiteľstva 29. septembra 2020, mesto ponúkne streleckému zväzu pozemky vo svojom vlastníctve s výmerou 50 hektárov.

Parcely sa nachádzajú približne 4 kilometre od Trnavy v smere na Bučany, necelý kilometer od Oravného. Pozemky sú umiestnené pri komunikácii, ktorá spája cestu I. triedy z Trnavy do Bučian s cestou Trnava – Malženice.

V súčasnosti sú využívané na poľnohospodársku výrobu.

S návrhom na vyčlenenie pozemkov pre projekt Národného streleckého centra v tejto lokalite už vyslovil súhlas aj prezident Slovenského streleckého zväzu (SSZ) Miloslav Benca.

Päťdesiathektárový pozemok nie je zaťažený ochrannými pásmami či energetickými sieťami a je v celosti vlastnený mestom.

“Predmetná lokalita má vyhovujúcu dostupnosť priamo z obchvatu a priestorovú orientáciu, ktorou sa vyhneme komplikáciám v súvislosti s prevádzkou Národného streleckého centra,” konštatuje v stanovisku SSZ.

Prvým krokom nového projektu, ktorým sa formálne spečatí aj dohoda o vybranej lokalite, bude uzatvorenie memoranda o spolupráci medzi Mestom Trnava a Slovenským streleckým zväzom.

Projektu modernizácie, rekonštrukcie a budovania športovej infraštruktúry národného významu v gescii Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR už dávnejšie schválila Vláda SR.

Súčasťou vládou schválených prostriedkov na výstavbu, modernizáciu a rekonštrukciu športovej infraštruktúry národného významu v rokoch 2019 – 2021 budú aj prostriedky určené na výstavbu nového športoviska – Národného streleckého centra.

Celkové predpokladané výdavky spojené s výstavbou Národného streleckého centra budú zabezpečené v rámci schválených limitov rozpočtu kapitoly ministerstva školstva, prípadne z iných dotačných zdrojov.


Vyznačený pozemok na mape

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 28. septembra 2020 10:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

19 komentárov pre “Národné strelecké centrum sa zo Štrkov vysťahuje zrejme na mestské pozemky v smere na Bučany. Strelcom sa lokalita pozdáva”

 1. 1
  ergosum says:

  A ďalšia orná pôda sa musí obetovať na oddychovú zónu, do ktorej sa dostanete na bicykloch cez priemyselnú zónu (úžasne bezpečné) alebo autom (dajme tomu), kde je teraz okrem veľkej zelenej mláky a pár lavičiek – nič…A ďalších 300.000 € sa minie na “ego” vízie primátora (ak nie viac …). To, že doprava kolabuje, mhd chodí aby sa nepovedalo, dôchodci pomaly nemajú miesto v domovoch, či sociálných bytoch, podpora športu fakt o ničom (pokiaľ tam nie je bicykel) oproti iným mestám, nehovoriac o zväčšovaní admin.aparátu mesta a jeho pridružených organizácii (kam sa dosadzujú pochopiteľne spriaznené osoby)… Už mi je z toho smutno, ale národ tlieska pre “pozlátko”, ktoré je každému na očiach….

  • 1.1
   sprava says:

   Areál strelnica Štrky je vybudovaný v akcii ,, Z ,, a je majetok mesta daný do výpožičky v súlade s uznesením 728/2000 MZ mesta Trnava s účinnosťou od 19. 5. 2003 Slovenskému streleckému zväzu. Súčasťou zmluvy o výpožičke je aj investícia zo strany streleckého zväzu v hodnote 497 909 eur vybudovanie zariadení v rokoch 2003 – 2006 pre športovú streľbu – brokové disciplíny. teraz majú ponuku 50ha parcelu v cenovej relácii Kravského pozemku za 7,5 milióna eur. Jedno nesplnili a dostávajú ďalšiu ponuku. Draho zaplatená prezentácia Trnava Európske mesto športu. 20 strelcov dostávajú čistý ekologický pozemok a pre Trnavčanov vybudujeme pri frekventovanej ceste rekreačné centrum a ešte im dáme aj darček v hodnote 7,5 mega eur.

   • 1.1.1
    brok says:

    Správa perfekt analýza. Toto brokovce netušia, ničomu nerozumejú, nepoznajú históriu, na FB to totiž nepísali, že štát čiže brovce a ich rodičia už dali 497 909 eur a tie sa teraz hravo vylejú z okna a ideme prehúkať ďalšie melóny za svetlé broky. Tých 20 strelcov z ktorých dvaja niečo trafia si to zaslúži.
    Mesto brokov s Brokom na čele.
    Sekta má svoje kritéria a svoje komisie a mestské zrady. Tie to vedia najlepšie.
    Rozumejú aj cenám pozemkov vycucaným z nosa.
    Kukurica a mrkva ich nezaujíma. Hlavne bicygle a broky.

 2. 2
  Parva Roma says:

  Ponúkajú úrodné pole? Veď načo pestovať obilie? Budeme papať broky.

  • 2.1
   Andrej says:

   ….a co? Si tam mal nasadenu kukuricu? Vsetci by radi slovenske polnohospodarstvo…a ked sa dali dotacie pre zacinajucich farmarov, tak tusim dvaja z celeho Slovenska. Robit na poli sa nikomu nechce a ked vymru sucastni 50-nici, ani nebude mat kto

  • 2.2
   Fero. says:

   Nie, budeme stavať paneláky na ležato. Tam je problém.

 3. 3
  Zdravroz says:

  Vidim, ze obaja ste odbornici na zivotne prostredie a tvorbu krajiny. Co by ste navrhovali? Asi by sa mala Trnava zburat, lebo cele mesto je postavene na urodnej pode. Ci?

 4. 4
  oddychova zona says:

  Takze pri strelnici sa vybudovala oddychova zona. Teraz vadi strelecke centrum. Mesto ponukne pozemok – ornu podu. Na dalsiu oddychovu zonu ide kupit pozemok za takmer 600 000Eur. Trochu mi unika logika. Prezentacia ekologicky udrzatelneho podohospodarstva je vizia, ktora sa bude realizovat na akych pozemkoch? Budu sa kupovat dalsie, lebo teraz mesto da ornu podu strelcom?

 5. 5
  noaco says:

  Bačorinka za 2.500.000,- Euro o ktorú sa už ani teraz nevie mesto postarať – zarastené neudržiavané, všade blato, žihľava cez chodníky, večer samí asociáli, no paráda… to je realita a nie pekná vizualizícia, niečo ako zelená lávka a podobné sprostosti.
  90000€ na projekt na obnovu Prachárne z Nórskych fondov za 900000 ktoré neschválili…

  • 5.1
   Jóžin z bačoriny says:

   Myslel som si, že si jeden neúspešný kandidát na poslanca z Prenga, ktorý šíri ten blud o 2,5 mega, ale ten tvoj príspevok obsahuje čiarky, bodky a takmer žiadne preklepy. Tak hádam budeš vedieť čítať s porozumením.

   2,5 milióna EUR bol budget celého projektu LUMAT, ktorý robil mnoho projektov a štúdii v 7 funkčných mestských oblastíach v strednej Európe. Nie len v Trnave. Nie len na Slovensku.

   Klik sem na cenovku Štrkov:
   https://www.interreg-central.eu/Content.Node/LUMAT/investments-v6.pdf

 6. 6
  ? says:

  Koho si máme predstaviť pod pojmom: mesto Trnava, alebo trnavská radnica? Je to jedna osoba? Dve osoby?

 7. 7
  Psycho says:

  Je normálne v období keď sú finančné problémy, riešiť takéto scestnosti? Nie je nič dôležitejšie ako strelecké centrum?
  Ťažké psycho sa komusi melie v hlave.

  • 7.1
   Fero. says:

   Áno, je to potrebné. Jedná sa o šport. Choré je zrušenie súčasného centra. Trnava zastavala rekreačnú oblasť Kamenný mlyn. Chce vybudovať novú v oblasti dnešnej strelnice. “Vzorným občanom” vadí streľba.

   • 7.1.1
    ABC says:

    Oddychová zóna ,, ŠTRKY,, bude jedinečné v tom že je v bezprostrednej blízkosti severného obchvatu, ktorý čo sa týka hustoty premávky je komunikácia jedna z najvyťaženejších široko ďaleko. Keďže sme premnožený ako druh, je potrebné to začať postupnými krokmi stavy znižovať. V týchto končinách je to spôsob postupnej devastácie životného prostredia.

 8. 8
  Karol says:

  V plánoch trnavského najvyššieho a jeho chorých víziách žiadnu logiku nenájdeš, to sú len prvoplánové výplody jeho chorého mozgu…
  Už chýbajú len nejaké nové vizualizácie na jeho FB…aby pribudli k tým predchádzajúcim infantilným hlúpostiam. Dal “banovú amnestiu”, takže opäť mu môžem napísať, kým to zas rýchlo vymaže a blokne ma…
  No comment..

  • 8.1
   sprava says:

   Podľa dostupných podkladov zmluva medzi mestom a slovenským streleckým zväzom je neplatná, z dôvodu nesplnenia záväzku investovať do strelnice Štrky v Trnave v rokoch 2003 – 2006 ,15 000 000 sk, čo v prepočte predstavuje 497 909 eur. Doposiaľ bolo v areáli preinvestované 245 931 eur zo strany strelcov a 78 333 eur zo strany mesta. Trom poslancom je potrebné podať návrh na MZ návrh na stiahnutie materiálu z dnešného rokovania. Karolko poprosím ťa prepošli nášmu primátorovi túto informáciu, určite sa poteší. Skráti to rokovanie MZ.

 9. 9
  vízia says:

  Keď človek číta tie predstavy, má pocit, že v mestských sadoch práve na stromoch dozrela hojná úroda peňazí a stačí si ich podľa potreby len naoberať.

  • 9.1
   Realita says:

   Keď sa raz dozvieme, že sa pripravuje štúdia na zabezpečenie automatickej cyklooberačky peňazí zo stromov, vôbec to nebude mimo reality. Ono to totiž zapadne do reality.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.