reklama

J. Viskupič: Vážsku cyklomagistrálu pripravujeme, prvý úsek bude v Piešťanoch, na rad príde aj trasa z Hlohovca do Serede

Vážska cyklomagistrála je významnou diaľkovou cykloturistickou magistrálou spájajúcou Strečno a Komárno. Väčšinou vedie po udržiavanej hrádzi rieky Váh, ktorej správcom je Slovenský vodohospodársky podnik. O vybudovanie jednotlivých úsekov cyklocesty sa postarajú Žilinský, Trenčiansky, Trnavský a Nitriansky samosprávny kraj. Časť magistrály je už vybudovaná, postupne pribúdajú nové úseky. Po dobudovaní niektorých úsekov a doznačení bude najdlhšou cyklomagistrálou na území Slovenska, od sútoku rieky Váh s Dunajom až k prameňu rieky Čierny Váh.

Práce na výstavbe úseku Vážskej cyklomagistrály v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) započnú zrejme na okraji Piešťan popri Biskupickom kanáli v smere na Hornú Stredu s dĺžkou približne 3,5 kilometra.

V roku 2018 prezentovala trnavská župa zámer zámer výstavby cyklotrasy medzi Sereďou a Hlohovcom (miestnou časťou Šulekovo) v dĺžke takmer 15 kilometrov. Aktuálne informácie o stave projektu poskytol portálu trnava-live.sk župan Jozef Viskupič.


Úsek vážskej hrádze medzi Šulekovom a Hornými Zelenicami. Na jej telese má vzniknúť cesta pre cyklistov.

Ilustračné foto

V roku 2018 zverejnila trnavská župa informácie o pripravovanej výstavbe cyklocesty v rámci Vážskej cyklomagistrály medzi Hlohovcom a Sereďou. V akom štádiu je tento projekt dnes, teda v decembri 2020?

– Na najbližšom rokovaní Zastupiteľstva TTSK, ktoré je naplánované na 9. decembra 2020, budú poslanci rozhodovať aj o podaní žiadostí o nenávratný finančný príspevok z eurofondov na výstavbu štyroch úsekov Vážskej cyklomagistály. Pôjde o úseky Piešťany – hranica TTSK/Trenčiansky samosprávny kraj, Sereď – Šúrovce, Šúrovce – Horné Zelenice a Horné Zelenice – Hlohovec.

Aký je postup, ktorý z týchto úsekov by sa mal vybudovať ako prvý?

– Prvým realizovaným by mal byť úsek medzi hranicou nášho kraja s trenčianskym krajom a mostom v piešťanskej mestskej časti Bodona, a to už v roku 2021 v odhadovanej výške 510 tisíc eur.

A čo trasa medzi Hlohovcom a Sereďou?

– Momentálne finalizujeme projektovú dokumentáciu, výstavba tu bude rozdelená na tri spomínané úseky. Projektová dokumentácia nám určí predpokladanú cenu a dobu trvania výstavby. V prípade schválenia predmetných žiadostí počítame so začiatkom realizácie v rokoch 2021, respektíve 2022.

Došlo v priebehu dvoch rokov k nejakým zmenám v trasovaní tohto úseku?

– V porovnaní s pôvodnými zámermi boli jednotlivé úseky upravené, ale prišlo len k zmene počtu úsekov, nie k celkovej dĺžke a trasovaniu cyklotrasy.

INFO:


Úsek Horná Streda – Nové Mesto nad Váhom slúži už dva roky

FOTO: TSK

Trenčiansky samosprávny kraj dokončí na jar 2021 vyše 20-kilometrový úsek medzi Novým Mestom nad Váhom a Trenčínom. Po otvorení úseku sa cyklistická verejnosť pohodlne dostane z Hornej Stredy až do Trenčína.

Úsek spájajúci Hornú Stredu s Novým Mestom nad Váhom v dĺžke 13,4 km využívajú cyklisti od mája 2018. Na túto časť trasy nadviaže práve cyklocesta z Piešťan.

Trenčiansky samosprávny kraj už predtým vybudoval aj 4 km dlhý úsek Púchov – Nosická priehrada.


Mapa úseku Vážskej cyklomagistrály medzi Sereďou a Hlohovcom z roku 2018

ZDROJ: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 2. decembra 2020 8:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “J. Viskupič: Vážsku cyklomagistrálu pripravujeme, prvý úsek bude v Piešťanoch, na rad príde aj trasa z Hlohovca do Serede”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.