reklama

Na poliklinike fungujú pre hygienické opatrenia len tri z desiatich vchodov. Sťažuje to prístup starším a imobilným pacientom

Poslanec Eduard Guniš predložil na rokovaní mestského zastupiteľstva interpeláciu týkajúcu sa sťaženého prístupu do Mestskej polikliniky na Starohájskej ulici najmä pre starších ľudí a pacientov so zníženou schopnosťou pohybu. Dôvodom je uzavretie niekoľkých vchodov a najmä neumožnenie prístupu z prízemia priamo k výťahom.

Ako povedal, bolo mu vysvetlené, že vchod z prízemia k výťahom je uzatvorený na základe aktuálneho nariadenia hygienikov.

„Dôchodcovia sa sťažujú, že najmä v zime môže byť pre nich problém dostať sa do polikliniky, pretože iné možnosti vedú cez množstvo schodov alebo cez plošiny, ktoré sa môžu šmýkať. Preto interpelujem Stredisko sociálnej starostlivosti, či by bolo možné nájsť spôsob, ako ten spodný vchod na prízemí budovy znovu otvoriť, aby sa aj menej mobilní pacienti dostali priamo k výťahom,“ uviedol Guniš.


Mestská poliklinika

Informácie o tomto probléme už eviduje aj mesto Trnava. Ako uviedla prvá viceprimátorka Eva Nemčovská, radnica komunikuje s riaditeľom Strediska sociálnej starostlivosti, ktoré má polikliniku vo svojej správe, Vlastimilom Očenášom.

„Spravíme všetko pre to, aby došlo k zlepšeniu situácie. Cieľom je dosiahnuť zlepšenie prístupu v súlade s hygienickým režimom polikliniky a zníženie rizika úrazovosti na plošinách na celej lávke. Zároveň budeme komunikovať s hygienikmi, koľko vchodov je v tejto epidemiologickej situácii vhodné v takomto veľkom zariadení otvoriť a súčasne byť prístupní aj pre staršiu generáciu alebo imobilných návštevníkov polikliniky,“ reagovala na podnet Nemčovská.

Vlastimil Očenáš skonštatoval, že Mestská poliklinika na Družbe funguje v režime na základe nariadení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave a uznesení vlády.

„Už sme sa zaoberali aj situáciou, kedy príde k zhoršeniu počasia napríklad pre poľadovicu alebo sneženie. Pripravíme sa na to tak, že umožníme vyložene imobilným alebo starším občanom vstup cez prízemie. Zároveň odporúčam návštevníkom s pohybovými ťažkosťami, ktorí prichádzajú autom alebo taxíkom, aby sa nechali vyložiť nie priamo pred vstupom, ale asi o sto metrov vyššie, odkiaľ sa dostanú do polikliniky prakticky po rovine,“ povedal riaditeľ Strediska sociálnej starostlivosti.

Ako poznamenal, prijaté opatrenia si vyžiadala súčasná epidemiologická situácia.

Na Mestskej poliklinike v súčasnosti fungujú z celkových desiatich len tri vstupy. „Viac nám povolené nebolo,“ dodal.

Ulož ako PDF
Napísal 10. decembra 2020 7:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na poliklinike fungujú pre hygienické opatrenia len tri z desiatich vchodov. Sťažuje to prístup starším a imobilným pacientom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.