reklama

Počty hospitalizovaných v Trnave stúpajú. “Pravda je taká, že naša nemocnica sa nachádza na hranici svojich kapacít,” upozornil riaditeľ FN

Situácia s koronavírusom sa zhoršuje aj v trnavskom regióne. Rastúci trend majú počty pozitívnych prípadov medzi obyvateľstvom, to isté platí aj o zvyšujúcich sa počtoch hospitalizovaných, infikovaných zdravotníkov či náraste ťažších prípadov vo Fakultnej nemocnici Trnava.

V stredu 9. decembra 2020 bolo v okrese Trnava pri PCR testoch podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií zistených 147 pozitívnych prípadov, celkovo od začiatku pandémie odhalili ochorenie Covid-19 u 3323 obyvateľov okresu, čo znamená deviatu najhoršiu priečku na Slovensku.

V rámci celej SR pribudlo 9. decembra 3 125 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 025 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Najviac pozitívne testovaných bolo v Trnavskom kraji – 521.


Riaditeľ FN Trnava Vladislav Šrojta

FOTO: FB FN Trnava

K rovnakému dátumu podľa informácií riaditeľa trnavskej nemocnice Vladislava Šrojtu evidujú 86 zamestnancov pozitívnych na Covid-19.

“Z tohto počtu je až 47 zdravotných sestier a to je náš najväčší problém. V súčasnosti sa potýkame práve s nedostatkom obslužného medicínskeho personálu,” skonštatoval nový šéf nemocnice vo videu prostredníctvom facebooku.

FN Trnava evidovala k 9. decembru reprofilizovaných 130 lôžok, čo Šrojta považuje aktuálne za dostatočné.

S koronavírusom je hospitalizovaných 86 pacientov, z toho 11 je pripojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

“Bohužiaľ, dosť dynamickým tempom sa nám zapĺňa oddelenie ARO a evidujeme aj ťažké prípady. Počet nakazených stúpa a pravda je taká, že naša nemocnica sa nachádza na hranici svojich kapacít,” upozornil Šrojta s dovetkom: “Napriek tomu naši zamestnanci túto situáciu ešte dokážu zvládať, za čo im patrí veľká vďaka.”

Riaditeľ trnavskej nemocnice vyjadril nádej, že počty nakazených začnú klesať vďaka novej vakcíne.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2020 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Počty hospitalizovaných v Trnave stúpajú. “Pravda je taká, že naša nemocnica sa nachádza na hranici svojich kapacít,” upozornil riaditeľ FN”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.