reklama

Počty hospitalizovaných v Trnave stúpajú. “Pravda je taká, že naša nemocnica sa nachádza na hranici svojich kapacít,” upozornil riaditeľ FN

Situácia s koronavírusom sa zhoršuje aj v trnavskom regióne. Rastúci trend majú počty pozitívnych prípadov medzi obyvateľstvom, to isté platí aj o zvyšujúcich sa počtoch hospitalizovaných, infikovaných zdravotníkov či náraste ťažších prípadov vo Fakultnej nemocnici Trnava.

V stredu 9. decembra 2020 bolo v okrese Trnava pri PCR testoch podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií zistených 147 pozitívnych prípadov, celkovo od začiatku pandémie odhalili ochorenie Covid-19 u 3323 obyvateľov okresu, čo znamená deviatu najhoršiu priečku na Slovensku.

V rámci celej SR pribudlo 9. decembra 3 125 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 025 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Najviac pozitívne testovaných bolo v Trnavskom kraji – 521.


Riaditeľ FN Trnava Vladislav Šrojta

FOTO: FB FN Trnava

K rovnakému dátumu podľa informácií riaditeľa trnavskej nemocnice Vladislava Šrojtu evidujú 86 zamestnancov pozitívnych na Covid-19.

“Z tohto počtu je až 47 zdravotných sestier a to je náš najväčší problém. V súčasnosti sa potýkame práve s nedostatkom obslužného medicínskeho personálu,” skonštatoval nový šéf nemocnice vo videu prostredníctvom facebooku.

FN Trnava evidovala k 9. decembru reprofilizovaných 130 lôžok, čo Šrojta považuje aktuálne za dostatočné.

S koronavírusom je hospitalizovaných 86 pacientov, z toho 11 je pripojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

“Bohužiaľ, dosť dynamickým tempom sa nám zapĺňa oddelenie ARO a evidujeme aj ťažké prípady. Počet nakazených stúpa a pravda je taká, že naša nemocnica sa nachádza na hranici svojich kapacít,” upozornil Šrojta s dovetkom: “Napriek tomu naši zamestnanci túto situáciu ešte dokážu zvládať, za čo im patrí veľká vďaka.”

Riaditeľ trnavskej nemocnice vyjadril nádej, že počty nakazených začnú klesať vďaka novej vakcíne.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2020 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

27 komentárov pre “Počty hospitalizovaných v Trnave stúpajú. “Pravda je taká, že naša nemocnica sa nachádza na hranici svojich kapacít,” upozornil riaditeľ FN”

 1. 1
  palo says:

  To treba dookola opakovať všetkým popieračom a konšpirátorom …….

  Prosím vás predtým ako pôjdete bľačať niekomu pred dom, nútiť vlastné deti aby vykrikovali vulgarizmy, ničili verejný majetok, strašili Gatesom a Sorosom. Choďte do nemocnice a jeden deň tam zadarmo pracujte a spravte niečo dobré a pozitívne.
  Ďakujem.

  • 1.1
   Marek says:

   Bohuzial, vela ludi sa necha strhnut klamstvami a vymyslamiva to robi velmi zlu krv. Najhorsi je v tomto Facebok a pritom za nic nenesie zodpovednost, jeho zasluhou sa lzi siria ako ohen a oni z toho este aj zarabaju miliardy.
   Je to raj pre neuspesnych, smutnych a ovplyvnitelnych ludi tam sa vela takych ludi naslo a postupne pospajalo v tej ich chudobe ducha.

   • 1.1.1
    Smutná realita says:

    Nedávny prieskum medzi skupinou pracovníkov zabezpečujúcich vzdelávanie zistil, že 30 % jej príslušníkov je presvedčených, že Covid je vymyslený. Vyplýva z toho len jedno: táto spoločnosť sa nachádza v hlbokých sračkách a dlho v nich ešte bude.

  • 1.2
   xXx says:

   Poznam troch ludi, co mali Covid-19. Ani jeden nelezal v nemocnici, v podstate boli doma, mali zvysenu teplotu a stratili cuch a chut. Tak preco sa mam riadit tymi, co su v nemocnici, ked vacsina v nemoci neskonci? Kolko ludi zomrie kvoli tymto opatreniam, akurat nebudu mat v kolonke napisane Covid-19? Minuly rok zomrelo na Slovensku vyse 53 000 ludi, koho zaujimalo, naco zomreli a ci museli zomriet?

 2. 2
  Hnusoba says:

  V TT sa otvorila v pondelok škola BEST, v utorok sa zatvorila z dôvodu 3 pozitívnych učiteliek. Koľko detí s nimi bolo v kontakte, koľko zamestnancov a rodičov ?
  Urobilo sa v pondelok pretestovanie všetkých učiteľov, žiakov, rodičov, rodinných príslušníkov a ostatných čo s nimi prišli do kontaktu ?
  Asi nie, keďže o tom nie je žiadna informácia.

 3. 3
  Fidorka says:

  Mar ha, takto vzýva Marian Kotleba na svoj zajtrajší vraj tohtoročný Posledný protest na Hod žáku v Blave. Fanúšikovia trnavského Spartaka pozývajú v nedeľu popoludní do Amfíku na sledovanie jediného Vianočného derby. Keď musíš tak skúsiš.

  • 3.1
   palo says:

   Ne bodaj mu už prišiel “povolávací rozkaz” do Leopoldova?

  • 3.2
   derby says:

   Vianočné derby bude pod kuratelov bratov fúzačov a bude zbierka za neodohratý zápas aby mal Vlado vianočný príspevok. Mali firmy s vlastníkmi CA tak treba prispieť pod stromček . Volačo sa dá aj akože vlastníkom kinárom.

   • 3.2.1
    Amater says:

    Nerozumiem, prosím vysvetliť. V divadle herci hrajú hru o nezvládnutom tipovacom fijasku so snahou predĺžiť sezónu. Fanúškovia spievajú v divadle bez rúšok chorále, herci ďakujú, dojemné, srdce a myseľ v tretej dimenzii. Akcia v anfiku, prenos z derby na filmové plátno, s 50% využiteľnosťou kapacity. Riaditeľ nemocnice upozorňuje na naplnenie kapacít pacientami s corona, takže sa domnievam, že volený funcionári by mali byť podrobený skúške z logického uvažovania na minimálnom stupni obtiaže. Napríklad, v myske sú 4 čerešne, 2 jabĺčka a 3 hrušky, koľko je v myske čerešní. Mne z toho vychádza že pustiť fanúškou na štadión a zabezpečiť, aby boli od seba 2 metre by bolo po týchto opatreniach najlogickejšie a epidemiologicky najbezpečnejšie.

    • 3.2.1.1
     mikina says:

     Debilizácia prostého ľudu v plnom prúde.
     Bezduchá masa voličov dostala napapať.
     Z Trnavského divadla je stajňa.
     Na FB občanov čo boli prvý krát v živote v divadle je orgazmus.
     V divadle je normálne aby sedláci mali mikiny a svetre.
     Hľa naša svetlá budúcnosť.

 4. 4
  hokejista says:

  Nový riaditeľ nemocnice funkcionárčil v HK Trnava, nie ako milne uviedol župan Viskupič, že spolu hrávali hokej. Tak úzko spätý s najvyššími z OĽaNO, mohol presadiť model starostlivosti o obyvateľov spádovej oblasti nemocnice v bezplatnom podávaní vitamínov D3, C a zinku, ako prevenciu a doporučený spôsob s predpokladom ľahšieho priebehu Covid 19. Tento model by mohol byť presadený aj v rámci štátu a keďže sme malá krajina aj ako modelový pokus v boji s Covid 19 v rámci EÚ, ako najlacnejšie riešenie experimentu.

  • 4.1
   maja says:

   To je tá sľubovaná odbornosť… A úplne náhodou pracovala jeho manželka na VÚC a teraz už je Ministerstve pôdohospodárstva.

 5. 5
  Ivan says:

  Náhoda nenáhoda ,tie vitaminy sa mali rozdavať ako niekedy jodove tabletky !!!

  Nech je tam ale nech začne konečne stavať top pavilony v nemocnice a plucne / respiračne odelenie do 5 mesiacov musi stát ,nie ako Borisove nájomné byty ….

  • 5.1
   hokejista says:

   V Čine stavajú nemocnice za 10 dní, veď aj tak je to na nejakých 10 – 15 rokov, potom bude už nemoderná. Urýchlene je potrebné zabezpečiť hyperbarickú komoru na doliečovanie chorých po Covid 19. Teraz so kupoval v lekárni popisované vitamíny čo mesiac to 10 eur.

   • 5.1.1
    NevecGdo says:

    Moj dojem bol ze ta nemocnica bola kontajnerova, ktoru nasledne rozobrali, necital som nic o tom, ze ma stat 10-15 rokov. mozno mas ine info.

  • 5.2
   NevecGdo says:

   vitaminy ziskas lepsie klasickou formou, ako preparatmi. Pri tych je velka pravdepodobnost, ze cez teba prejdu , ako keby si uzival buničinu

   • 5.2.1
    hokejista says:

    Záber hodný odborníka so širokým vedomostným potenciálom a 15 minútovým osvietením. Takých v tejto dobe potrebujeme, daj sa nominovať do pandemickej , zdravotnej, finančnej, majetkovej a športovej komisie. Verím že všade môžeš byť prospešný keď budeš variť kávu a starať sa aby sa každý zúčastnený podpísal.

    • 5.2.1.1
     NevecGdo says:

     Asi si chcel byt vtipny. OK.
     A teraz, mas cosi konkretne?

    • 5.2.1.2
     NevecGdo says:

     Aha uz som pochopil, ked som pozrel vyssie, treba na to ist tvojou domyslavou metodou a vychadza mi z toho, ze si najaky podomovy predajca s teplou vodou, prepac vitaminovymi preparatmi.

     • 5.2.1.2.1
      hokejista says:

      Klobúk dolu pred tvojim záberom vo veciach týkajúcich sa života spoločnosti a veciach verejných. V inom príspevku nám ozrejmuješ fungovanie s evidenčnými číslami aut v Írsku, tu sa vyjadruješ k všetkému aj nemožnému. K tvojej vedomostnej úrovni by iste prospelo a naštudovanie vplyvu spomínaných výživových doplnkov na podporu ľahšieho priebehu Covid 19. MUDr. Mesík a aj ďalší odborníci sú toho názoru. Takže pokús sa o nemožné a skús to, verím že aj v tvoj prospech.

      • 5.2.1.2.1.1
       ChrTr says:

       Taký široký záber vedomostí je úplne ideálnym na zápis do volebnej kandidátnej listiny. Chrobáci truhlíci sa radi dávajú zvoliť.
       Vidieť to na určitej časti aktuálne zvolených zástupcov ľudu. Mudrujú, že im v prvom okamihu človek aj uverí. Vytriezvenie obyčajne príde až po určitej sade “výkonov”. A to už je neskoro, lebo sú zabetónovaní na štyri roky. To, že ľudská hlúposť nepozná hraníc sa občas potvrdí ich opakovaným zvolením.

      • 5.2.1.2.1.2
       NevecGdo says:

       Co je na tom, ze pisem o Irsku, zil som aj v inych krajinach.
       Ja pisem a hovorim o veciach ktore som zazil a mam skusenost s tym. Mylit sa mozem ale podla tvojich reakcii ty si cely pomyleny, kedze tvoje rakcie su rovno utok. Uveril si jednemu lekarovi pritom jeden vravi tak iny onak. Ja mam skor z tvojich prispevkov, ze sa vyjadrujes aj k nemoznemu, ale vlastnymi vedomostami velmi neovplyvas, tak niekomu uveris a ostatnych dehonestujes.

       Nie som lekar , ale 15 rokov dozadu som sa na prednaskach pri vyucovani od inych lekarov dozvedel to co som napisal o vitaminovych preparatoch,

       Dohladal som si aj clanky na temu co tu presadzujes a nie vsetci lekari su taki jednoznacni v nazore Mesika.

       • 5.2.1.2.1.2.1
        hokejista says:

        Ja čo som bol najďalej v Kamenáči, podľa teba určite zle vyhodnocujem poskytnuté informácie. Tak čo sa týka tých vitamínových doplnkov a ich využitia ľudským organizmom ti môžem poskytnúť nasledovnú informáciu. Vitamín C sa odporúča pri vírusových ochoreniach brať až 10 násobok dennej dávky, aj keď nemá schopnosť vytvárať v ľudskom tele rezervu, čo sa týka D vitamínu tak až 4000 IU v dennej dávke, je v v čase pandémie odporúčaná dávka. Zinok pôsobí ako dopravca D vitamínu po tele. D vitamín je dôležitou súčasťou imunitného systému ľudského organizmu. Prirodzene sa získava zo slnka, keď že sčúl nesvíci, tak ho treba vhodne doplniť. S tým vyhodnocovaním informácií je všeobecne problém. Na začiatku pandémie odborníci, praktici, tvrdili že do získania vakcíny na Covid 19 je najúčinnejšia ochrana čisté ruky, rúška a rozostupy, chvíľu to platilo a po zanedbaní povinností a neustálom menení podmienok sme začali nacvičovať ORL spartakiádu s nákladom 300 melónikov a skutek utek. Dôsledok, malé 3 ročné deti na pieskovisku sa skôr dohodnú ako dospelý ľudia.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.