reklama

Knižnica sa dočká Letnej čitárne a revitalizácie záhrady, v divadle zrekonštruujú zrkadlovú sálu

Knižnicu Juraja Fándlyho aj Divadlo Jána Palárika v Trnave zrejme čakajú v roku 2021 pomerne dôležité stavebné akcie. Rozpočet Trnavského samosprávneho kraja na budúci rok počíta pre obe kultúrne ustanovizne s investíciami vo výške viac ako 700-tisíc eur.

Trnavská župa má v roku 2021 pokračovať v postupnej obnove historickej budovy postavenej v prvej polovici 19. storočia.

V rozpočte je naplánovaných 540 – tisíc eur na rekonštrukciu zrkadlovej sály a obnovu bočnej fasády, ako aj kamenného obkladu budovy.

TTSK v závere roku 2018 ukončilo rekonštrukciu čelnej fasády divadla, spojenej s výmenou okien. Rok predtým sa uskutočnila výmena javiskovej podlahy, modernizácia pohonu javiskového ťahu, modernizácia pohonu točne vo veľkej sále a prebehla aj rekonštrukcia sociálnych zariadení.

Predbežne na rok 2023 plánuje župa vykonať renováciu zadného traktu budovy, kde sa nachádzajú šatne hercov a zázemie technického personálu.


Zrkadlová sála v Divadle Jána Palárika

FOTO: DJP

Sumu vo výške 184 500 eur plánuje Trnavský samosprávny kraj vynaložiť v roku 2021 na vybudovanie Letnej čitárne v záhrade Knižnice Juraja Fándlyho.

Tento zámer knižnica pripravuje už niekoľko rokov.

Revitalizovaná záhrada za budovou sa má premeniť na priestor pre usporadúvanie kultúrnych podujatí počas celého roka.

“Okrem vytvorenia zázemia pre rôzne podujatia je cieľom zámeru aj premostenie záhrady cez Trnávku smerom k Ružovému parku. Takýmto spôsobom chceme sprístupniť priestory knižnice pre verejnosť a vytvoriť príjemné prostredie na čítanie, či na ďalšie aktivity knižnice pre všetky vekové kategórie,” priblížil víziu obnovenia a rekultivácie pekného prírodného prostredia v centre mesta riaditeľ knižnice Pavol Tomašovič pre náš portál v januári 2020.


Záhrada knižnice sa zrejme dočká revitalizácie v budúcom roku

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2020 15:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.