reklama

O prevádzkovanie Školského hospodárstva a vybudovanie ekofarmy na Zavarskej neprejavil záujem žiadny uchádzač

Župa nenašla ani na tretí pokus záujemcu o prevádzkovanie Školského hospodárstva na Zavarskej ulici v Trnave.

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil v septembri 2021 už tretie kolo verejnej obchodnej súťaže na prenájom súboru nehnuteľností bývalého Školského hospodárstva na Zavarskej v Trnave.

Školské hospodárstvo sa nachádza v susedstve Strednej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku. Poslanci zastupiteľstva TTSK rozhodli v júli 2020 o jeho zrušení. Župa tento krok zdôvodnila tým, že spôsob fungovania hospodárstva považuje za prežitý a dotovanie poloprázdnych budov za mrhanie verejnými financiami.

FOTO: TTSK

Uzávierka súťaže bola stanovená na 8. novembra, žiaden záujemca sa však neprihlásil a nepredložil ponuku.

„V súčasnej dobe Trnavský samosprávny kraj prehodnocuje iné možnosti využitia areálu,“ konštatuje župa v materiáli o vyhodnotení súťaže, ktorý je súčasťou programu decembrového rokovania Zastupiteľstva TTSK.

Župa ponúkla na dlhodobý, najmenej 10 – ročný prenájom stavby a pozemky s podmienkou odkúpenia skladových zásob a stáda kráv.

Od nájomcu požadovala aj zachovanie možnosti odborného výcviku pre žiakov priľahlej župnej strednej poľnohospodárskej školy a ďalších študentov zapojených do systému duálneho vzdelávania, zachovanie rastlinnej a živočíšnej výroby, ako aj verejnosti prístupného automatu na čerstvé mlieko.

Podmienkou stanovenou v súťaži bolo vybudovanie a prevádzkovanie ekofarmy na pozemkoch susediacej Strednej odbornej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku, výbehov pre zajace, hlodavce, poníky, lamy, ovce či kozy, ako aj vytvorenie úseku pre vodné vtáctvo. Ekofarma mala byť prístupná verejnosti.Areál Školského hospodárstva v Trnave

FOTO: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 6. decembra 2021 11:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.