reklama

O prevádzkovanie Školského hospodárstva a vybudovanie ekofarmy na Zavarskej neprejavil záujem žiadny uchádzač

Župa nenašla ani na tretí pokus záujemcu o prevádzkovanie Školského hospodárstva na Zavarskej ulici v Trnave.

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil v septembri 2021 už tretie kolo verejnej obchodnej súťaže na prenájom súboru nehnuteľností bývalého Školského hospodárstva na Zavarskej v Trnave.

Školské hospodárstvo sa nachádza v susedstve Strednej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku. Poslanci zastupiteľstva TTSK rozhodli v júli 2020 o jeho zrušení. Župa tento krok zdôvodnila tým, že spôsob fungovania hospodárstva považuje za prežitý a dotovanie poloprázdnych budov za mrhanie verejnými financiami.

FOTO: TTSK

Uzávierka súťaže bola stanovená na 8. novembra, žiaden záujemca sa však neprihlásil a nepredložil ponuku.

„V súčasnej dobe Trnavský samosprávny kraj prehodnocuje iné možnosti využitia areálu,“ konštatuje župa v materiáli o vyhodnotení súťaže, ktorý je súčasťou programu decembrového rokovania Zastupiteľstva TTSK.

Župa ponúkla na dlhodobý, najmenej 10 – ročný prenájom stavby a pozemky s podmienkou odkúpenia skladových zásob a stáda kráv.

Od nájomcu požadovala aj zachovanie možnosti odborného výcviku pre žiakov priľahlej župnej strednej poľnohospodárskej školy a ďalších študentov zapojených do systému duálneho vzdelávania, zachovanie rastlinnej a živočíšnej výroby, ako aj verejnosti prístupného automatu na čerstvé mlieko.

Podmienkou stanovenou v súťaži bolo vybudovanie a prevádzkovanie ekofarmy na pozemkoch susediacej Strednej odbornej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku, výbehov pre zajace, hlodavce, poníky, lamy, ovce či kozy, ako aj vytvorenie úseku pre vodné vtáctvo. Ekofarma mala byť prístupná verejnosti.Areál Školského hospodárstva v Trnave

FOTO: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 6. decembra 2021 11:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.