reklama

Pri Malženickej ceste chcú stavať podnikateľský areál

Žiadosť o povolenie spracovania zmeny územného plánu mesta Trnava v dotyku areálu na Malženickej ceste predložila trnavská spoločnosť T.B. Deal.

Firma chce na pozemkoch s rozlohou 11 hektárov, ktoré sú v súčasnosti evidované ako orná pôda a plochy poľného letiska, realizovať podnikateľské aktivity s možnosťou vytvorenia areálu pre podnikateľské a komerčné účely.

malzenicka
Záujmové územie susedí s areálom na Malženickej ceste

Lokalita sa nachádza pri Malženickej ceste asi kilometer za mestom.

Na priamo susediach pozemkoch s touto lokalitou uvažujú v budúcnosti so stavbou sídla Hasičského a záchranného zboru v Trnave a Vojenského archívu centrálnej registratúry Ministerstva obrany SR.

Na výstavbu týchto objektov boli vydané územné rozhodnutia, ale oba zámery sú v súčasnosti pozastavené, uvádza sa v materiáli, ktorý spracoval Odbor územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave.

Niektoré parcely z 11-hektárovej plochy sú evidované ako plochy poľného letiska, ktoré už nie je využívané. Územný plán tieto dva pozemky vymedzuje ako plochy určené pre vzlety a pristátia.

Dve ďalšie parcely záujmovej lokality sú využívané ako orná pôda, nachádza sa tu biotop nížinnej kosnej lúky a je významný z hľadiska výskytu európsky významného sysľa pasienkového. Je to jediná lokalita s výskytom tohto druhu v širšom okolí Trnavy. Územný plán tu navrhuje v súčasnosti vybudovať a dotvoriť miestny koridor.

malzenicka-areal
Zakreslenie lokality na mape

Zdroj: OÚRK

O povolení spracovania zmien v územnom pláne pre trnavskú súkromnú spoločnosť budú rozhodovať poslanci v polovici apríla.

V prípade súhlasného stanoviska zastupiteľstva bude návrh spracovaný a predložený na verejnoprávne prerokovanie. Súbežne musí prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie. Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska bude zmena predložená na rokovanie mestského zastupiteľstva.

Spracovanie tejto zmeny si financuje žiadateľ.

Materiál bol prerokovaný v Komisii stavebnej, územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ, ktorá sa uskutočnila dňa 25. marca 2013. Komisia materiál odporučila schváliť.

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2013 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Pri Malženickej ceste chcú stavať podnikateľský areál”

  1. 1
    AgentFoxMulder says:

    Zaujimavé, že spoločnost T.B.DEAL, s.r.o. , ktorej konatelia sú važení páni Miloš Jaroška http://foaf.sk/ludia/85170 a Ján Rajnic http://foaf.sk/ludia/85164 , predkladajú návrh na začlenenie pozemkov do územného plánu. Pozemky, nie sú vo vlastníctve danej spoločnosti ale vlastní ich SR – konkrétne Obvodný úrad Trnava, ktorý sa ich pokúsil predať v minulom roku, 25.4.2012 vyhodnocovali súťaž, kde bola najvyššia ponuka 1.800.000,-EUR. Spoločnost T.B.DEAL bola 4-tá s ponukou 536.500,-EUR / tj. cca 4,80,-EUR/m2. Podotýkam, že sa tu bavíme o pozemku vyňatom z pôdneho fondu – teda evidovaný ako zastavaná plocha. A teda spoločnost ,ktorá dala v ponuke o cca 1.300.000,-EUR nižšiu ponuku ako víťaz súťaže následne o rok neskôr dáva ponuku na začlenenie od územného plánu ? WTF ???

  2. 2
    watchdog says:

    Vieme predsa koho ti pani zastupuju a preto mozu vsetko (vid lekaren Pontissimo)

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.