reklama

Cestovné pre držiteľov kariet znížia o päť centov, kočíky sa budú prevážať zadarmo

Majitelia čipových kariet Mestskej autobusovej dopravy (MAD) zaplatia od 1. septembra 2013 za cestovný lístkov o päť centov menej ako doteraz.

Mesto od septembra ruší aj poplatky za detské kočíky. Pri platbe v hotovosti doplácali cestujúci 30 centov, držitelia čipových kariet priplácali za kočík 20 centov. Od septembra bude prevoz detských kočíkov v Trnave bezplatný.

autobus-mhd-trnava

Ilustračné foto

Ceny cestovných lístkov pri platbe v hotovosti zostávajú nezmenené. Cestujúci zaplatia za obyčajný lístok aj naďalej 70 centov, zľavnený lístok zostáva na cene 40 centov.

Majiteľov čipových kariet bude stáť jedna jazda spojmi MAD namiesto doterajších 50 len 45 centov. Cena zľavneného lístka sa zníži z 30 na 25 centov.

Návrh komisie dopravy a verejnoprospešných služieb odsúhlasili v utorok 25. júna poslanci mestského zastupiteľstva.

Poslanec MZ Augustín Hambálek (Smer-SD) odprezentoval počas schôdze aj pozmeňujúci návrh mestskej rady na zníženie veku pre starších občanov z doterajších 70 na 62 rokov.

Dôchodcovia a ľudia starší ako 70 rokov cestujú v Trnave za 10 centov v hotovosti, držitelia čipových kariet platia 7 centov. Od septembra budú mať nárok cestovať za znížené cestovné všetci pasažieri už po dovŕšení veku 62 rokov.

Mesto chce aj naďalej podporovať používanie čipových kariet. V súčasnosti ich využíva 65 percent cestujúcich, 35 percent platí v hotovosti.

Využívanie čipovej karty je preferované z dôvodu zníženia manipulácie s hotovosťou u vodiča a zrýchlenie nástupu cestujúcich na zastávkach. Navrhnutá úprava zvýhodňuje cestujúcich s čipovou kartou v snahe o ďalšie zvyšovanie podielu jej využívania,“ vysvetľuje trnavská samospráva.

Aktuálny výmer cestovného MAD v Trnave je platný od 1. augusta 2012.

Ulož ako PDF
Napísal 26. júna 2013 10:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Cestovné pre držiteľov kariet znížia o päť centov, kočíky sa budú prevážať zadarmo”

 1. 1
  Fredy says:

  V článku je malá nepresnosť.

  Vo vete pod obrázkom : „Ceny cestovných lístkov pri platbe v hotovosti ZOSTÁVAJÚ NEZMENENÉ “, chýba akosi informácia, že cena cestovných lístkov pri platbe v hotovosti pre občanov starších ako 70 rokov sa od septembra 2013 zvyšuje z 10 na 20 centov.

  Avšak pre vekovú kategóriu od 62 rokov do 70 rokov sa znižuje s doterajších 70 na 20 centov a ak si vybavia čipovú kartu, tak ich to bude stáť iba 7 centov, t.j. 10 krát menej.

  Úprava výmeru cestovného pre mestskú autobusovú dopravu sa niesla v duchu preferovania čipových kariet. Schválená zmena umožniť cestovať NA ČIPOVÚ KARTU za 7 centov občanom už od 62 rokov veku /doteraz od 70rokov/ je jednoznačným prínosom .

  Aj napriek obšírnej diskusii na rokovaní Mestského zastupiteľstva o bezplatnej preprave sudcov, sudcov Ústavného súdu SR a poslancov NR SR a o spôsobe preukazovania nároku na túto bezplatnú prepravu / čo by bol iste JAV HODNÝ OSOBITNÉHO ZRETEĽA /, /pre úplnosť, ukázalo sa, že poslanci NR SR sa nároku na bezplatnú prepravu vzdali/ sa akosi pozabudlo na psíkov.

  Cestovné za psa 50 centov je teraz najdrahším cestovným pri platbe čipovou kartou.

  Okrem toho sa ešte rozlišuje, či je aj malý psík voľne na vôdzke, držíte ho v náručí, je v košíku alebo v kabelke.

  Keď sme už pri mestskej autobusovej doprave, po zavedení optimalizácie od 1.augusta 2012 sme boli svedkami NESTÍHATEĽNÝCH CESTOVNÝCH PORIADKOV, teraz sa to preklopilo MIMO ŠPIČIEK do opačného extrému.

  KOMU PROSPIEVA, že väčšina autobusových spojov MIMO dopravných špičiek kvôli rozťahanému cestovnému poriadku vyčkáva na zastávkach so zapnutým motorom cca 20 percent času prepravy medzi východzou a koncovou zastávkou linky?
  Poprípade je cestovný poriadok nastavený tak, že na počiatočných zastávkach sa zbytočne výčkáva a na konečnú sa následne nestíha.

  • 1.1

   Dobrý deň,
   cena cestovného lístka pri platbe v hotovosti pre ľudí nad 70 rokov (po novom pre ľudí nad 62 rokov) zostáva 0,10 eura.
   Žiadne ceny sa podľa schváleného návrhu od septembra nezvyšujú.

   Ako hovoríte, výrazne lacnejšie bude od septembra cestovanie najmä pre ľudí vo veku od 62 do 70 rokov.

   A. Cena cestovného lístka pri platbe v hotovosti (v eurách):
   aktuálna / navrhovaná cena
   a. obyčajný cestovný lístok 0,70 / 0,70
   b. cestovný lístok so zľavou 0,40 / 0,40
   c. cestovný lístok za batožinu 0,40 / 0,40
   d. cestovný lístok za psa 0,60 / 0,60
   e. cestovný lístok za detský kočík 0,30/ 0,00
   f. cestovný lístok pre občanov nad 62 rokov veku 0,10 / 0,10
   g. cestovný lístok pre osoby ťažko zdravotne postihnuté, ktoré sú držiteľmi preukazov ŤZP a ŤZP-S 0,10 / 0,10

   Cena cestovného lístka pri platbe čipovou kartou (v eurách):
   aktuálna / navrhovaná cena
   a. obyčajný cestovný lístok 0,50 / 0,45
   b. cestovný lístok so zľavou 0,30/ 0,25
   c. cestovný lístok za batožinu 0,30 / 0,30
   d. cestovný lístok za psa 0,50 / 0,50
   e. cestovný lístok za detský kočík 0,20 / 0,00
   f. cestovný lístok pre občanov nad 70 rokov veku 0,07 / 0,07
   g. cestovný lístok pre osoby ťažko zdravotne postihnuté, ktoré sú držiteľmi preukazov ŤZP a ŤZP-S 0,07 / 0,07

 2. 2
  sgdfhhjztjtzj says:

  Cena cestovneho,parkovneho a inych mestom prevadzkovanych sluzieb, moze vyrazne klesnut, ak v Trnave a okoli zacneme pouzivat na platbu smartphony s aplikaciou sejf (ide pod Androidom i iOS), ktora podlieha registracii NBS od firmi Erika, ktora zaroven zabezpecuje kompleny servis. S troma klikmi do telefonu sa takto da uz cestovat po Plzni ci Prahe.

 3. 3
  Fredy says:

  Znovu pripomínam, že v článku je malá nepresnosť, ktorú neodstránila ani reakcia na predchádzajúce upozornenie.

  Vo vete pod obrázkom : „Ceny cestovných lístkov pri platbe v hotovosti ZOSTÁVAJÚ NEZMENENÉ “, chýba akosi informácia, že cena cestovných lístkov pri platbe v hotovosti pre občanov starších ako 70 rokov sa od 1. septembra 2013 zvyšuje z 10 na 20 centov.

  Avšak pre vekovú kategóriu od 62 rokov do 70 rokov sa cena pri platbe v hotovosti znižuje s doterajších 70 na 20 centov a ak si vybavia čipovú kartu, tak ich to bude stáť iba 7 centov, t.j. 10 krát menej ako do 1.9.2013.

  NAVIAC od 1.9.2013 si občania nad 62 rokov veku s trvalým bydliskom v Trnave môžu zakúpiť čipovú kartu za zvýhodnenú cenu 1,00 euro /bežná cena 3,50 euro/.

  Hlavné zmeny v cenách cestovných lístkov a v poskytovaných zľavách v MHD Trnava od 1.9.2013 pozri aj : http://www.sadtrnava.sk/news.php?readmore=119

  alebo : http://imhd.zoznam.sk/tt/doc/sk/12421/Lacnejsie-cestovne-z-cipovej-karty-od-1-9-2013.html

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.