reklama

Organizátori úspešného Trnavského rínka premýšľajú aj nad inými lokalitami v centre

„Keďže Rínek je o ľuďoch a pre ľudí, sme veľmi spokojné, že opäť prišlo množstvo návštevníkov, ktorí sa podieľali na vytvorení príjemnej atmosféry. Pre nás je to vždy milé prekvapenie, pretože nikdy vopred nevieme, čo môžeme čakať,“ hodnotia uplynulý Trnavský rínek organizátorky Miroslava Hlinčíková a Júlia Č. Oravcová.

Centrum Trnavy sa v sobotu 12. apríla od skorého predpoludnia zaplnilo tisíckami ľudí. Usporiadatelia podujatia vytvorili na Divadelnej a Františkánskej ulici priestor pre takmer 90 predajcov. Časť Rínku sa v porovnaní s minulými akciami presunula viac na Františkánsku ulicu v snahe o vyššiu priepustnosť Divadlenej uličky.

Samostatnú časť Rínku vyplnili opäť aj kultúrne akcie a sprievodné podujatia pre najmenších návštevníkov na nádvorí Spolku sv. Vojtecha.

Dopad Trnavského rínku bol citeľný v celom centre. Vidieť také davy ľudí na Trojičnom námestí a zaplnené kaviarne a terasy cez víkend možno naozaj len výnimočne.

rinek-apr14-1
Trhovisko v centre prilákalo opäť tisíce návštevníkov

Tešia nás všetky pozitívne reakcie, ktoré po Rínku dostaneme. Sme radi, že na Trnavskom rínku sú zastúpené všetky generácie: od mladých ľudí cez rodiny s deťmi až po starších a dôchodcov. Táto návštevnosť je pre nás veľkou odmenou,“ neskrývajú radosť dievčatá z neziskovej organizácie Bronco, ktorá projekt zastrešuje.

Ako pripomínajú, je pozitívne, že z Rínku sa stáva miesto rodinných alebo priateľských stretnutí.

V tomto roku plánujú organizovať trh ešte dvakrát: predprázdninový Rínek bude 28. júna, jesenný 18. októbra.

kapitulska
Atmosféru Rínku možno zažije aj Kapitulská ulica

Nie je vylúčené, že trhovisko Trnavského rínka vyskúšajú zo súčasnej lokality premiestniť.

Už minulý rok sme avizovali, že by sme radi Rínek presunuli aj do iných zaujímavých častí historickej Trnavy. Páči sa nám koncept umiestnenia trhu v niektorej z iných historických uličiek. Je zaujímavé sledovať ako sa vďaka Rínku zmení atmosféra daného miesta,“ naznačujú Mirka a Júlia.

V hre je podľa ich slov aj Kapitulská ulica, ktorú považujú za jednu z najkrajších ulíc v Trnave.

Tento variant presunu je v tejto chvíli zatiaľ iba v stave zvažovania možností, takže sa nechajte prekvapiť,“ uzavreli nateraz debatu na túto tému.

Ďalšie fotky zo sobotného rínku:
rinek-apr14-10
rinek-apr14-2
rinek-apr14-3
rinek-apr14-12
rinek-apr14-4
rinek-apr14-5
rinek-apr14-6
rinek-apr14-7
rinek-apr14-8
rinek-apr14-11

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2014 13:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Organizátori úspešného Trnavského rínka premýšľajú aj nad inými lokalitami v centre”

 1. 1
  jjj says:

  Baby tlieskam, super atmosféra. Klobuk dolu len tak ďalej. Centrum ožilo aj my sme ožili…

 2. 2
  pete says:

  Tá Kapitulská by možno stála za hriech :)

 3. 3
  jozo says:

  klobuk dole, len tak dalej, ta odozva verejnosti je neprehliadnutelna

 4. 4
  Ivett221 says:

  Krasne!! Konecne!! Trnava je ako predurcena na organizovanie takychto podujati, ma to u nas niekolko storocnu tradiciu. Len tak dalej, drzim palce a velmi sa z toho tesim!!! :)

 5. 5
  pracujúci says:

  Veľmi dobré podujatie.

 6. 6
  ttss says:

  nenamietam nič proti akcii. ale rínek by sa mal konať v miestach, kde sa podľa histórie konal. inak to bude len nejaká nová akcia/burza. kapitulská krásna ulica , no nezabúdajte, že tadiaľ chodia autá…

 7. 7
  Jana says:

  idea dobrá, ale priestory stiesnené. Ak ste si chceli postáť so známymi, ktorých ste stretli, nebolo kde. vždy ste niekomu zavadzali v ceste :- ) čakala som trochu iný sortiment – korenie, sušené bylinky, sušené hríby, viac „rínkovej“ zeleniny, priesady, rastlinky, zavarené čučoriedky, med … a podobne. na môj vkus tam však bolo príliš veľa etno-zbytočností.
  hudobná produkcia bola zaujímavá, ale hlučná (stánkári v jej bezprostrednej blízkosti by vám asi o tom povedali viac).

  Takže sme sa chvíľu tlačili v dave, keď už sme teda prišli a potom sme išli radšej na kávu mimo tohto virvaru. Nájdite lepšie miesto…Trnavčania nemajú kam chodiť, takže keď sa raz za 100 rokov niečo objaví, je jasné, že príde veľa ľudí.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.