reklama

Stanko posiela Žitňanskému počítadlo. Za všetkým, čo sa v Trnave urobilo, stojí Smer, odkazuje

Za nezodpovedný a populistický označil minulý týždeň pravicový kandidát na primátora Ján Žitňanský volebný program svojho konkurenta Bystríka Stanka a strany Smer-SD. A aby si lepšie zrátal “nezmyselné a nezodpovedné” návrhy, odporučil mu používať kalkulačku. Jednu dokonca doručili Stankovi poštou.

Na Žitňanského vyjadrenia (článok tu) zareagoval súčasný viceprimátor po viac ako týždni na tlačovej besede. Podporiť ho prišli aj župan Tibor Mikuš, okresný šéf Smeru Marián Kovačócy či poslanec NR SR Augustín Hambálek.

“Aj my sme slušne vychovaní ľudia a pre svojho kolegu sme si tiež pripravili darček. To, čo chceme kolegovi Žitňanskému vysvetliť, si spočíta na tomto krásnom počítadle, ktoré mu na oplátku posielam,” odštartoval stretnutie s médiami Stanko.

Ako ďalej povedal, už niekoľký raz sa s hrôzou aj v televíznej debate dopočul, že za všetko dobré, čo sa udialo v Trnave za posledné štyri roky, môže primátor.

“Zákon jasne hovorí, kto má aké kompetencie. Primátor okrem iného zastupuje mesto navonok ako štatutár, má na starosti personálnu politiku na mestskom úrade. Mestské zastupiteľstvo schvaľuje rozpočet, nakladá s majetkom mesta a podobne. Skladá sa z 31 poslancov, nich 18 je za koalíciu Smer, HZDS, HZD, Nová demokracia, osem z KDH, traja z koalície SDKÚ-DS, SaS a dvaja sú nezávislí. Na tomto počítadielku sa dá krásne narátať, že väčšinu v zastupiteľstve má koalícia Smeru a ostatných strán,” pripomenul Stanko s dovetkom, že tieto predvolebné spory ho mrzia, pretože po nástupe nového vedenia v roku 2011 platila dohoda o odložení politických tričiek.

“Nikdy by ma nenapadlo, že po štyroch rokoch budú tí, s ktorými sme sa takto dohodli, vykrikovať, že to bola doba nejakej dvojkoľajnosti a neviem akých sporov. Zastupiteľstvo hlasovalo veľmi často jednomyseľne, dokonca aj o mnohých závažných veciach. Pripomínam, že na schválenie stačilo, aby v pléne zahlasovali len poslanci koalície Smeru. Preto mi nedá, aby som z tohto mieste nepovedal na plné ústa, že všetko, čo sa za uplynulé štyri roky v meste spravilo, najmä v otázkach rozpočtu a investičných akcií, sa urobilo preto, lebo Smer mal v zastupiteľstve väčšinu,” prehlásil Bystrík Stanko.

stanko-tlacovka
Bystrík Stanko (v strede) na tlačovej besede. Počítadlo stojace na stole pred ním posiela svojmu konkurentovi

V reakcii na kolegu Žitňanského Stanko ďalej poznamenal, že súhlasí s tvrdením, že projekt na pešiu zónu bol vypracovaný dávno pred nástupom Smeru a faktom je aj skutočnosť, že KDH, ktoré Trnave vládlo 16 rokov, pešiu zónu sľubovalo.

“Chceli ju robiť z eurofondov a za niekoľkonásobne viac peňazí. Pravde je teda taká, že rekonštrukcia sa urobila v tomto volebnom období s úplnými zmenami v projekte a za výrazne menej peňazí,” zdôraznil Stanko.

Rozhorčenie vyjadril aj nad prisvojovaním si projektu Univerzitného parčíka konkurentom z pravicovej koalície.

“Tento zámer som v roku 2010 zverejnil ako prvý vo svojom volebnom programe, neskôr sa k tomu pridali aj ďalší dvaja kandidáti. Ubíja ma však, keď protistrana tvrdí, že oni to mali pripravené už predtým. Fakty sú také, že v roku 2007 vtedajšie zastupiteľstvo s väčšinou poslancov za KDH predalo pozemok bývalého parkoviska súkromnej spoločnosti za účelom stavby polyfunkčného objektu. Neskôr prišla kríza a pozemok sa vrátil mestu. Na jeseň roku 2010 bola časť parkoviska vydláždená. Ja sa teda pýtam, kedy asi chceli robiť ten parčík. Najprv ho za 30-tisíc eur vydláždili, aby sme tam o rok išli vysádať zeleň? Nejako mi to nepasuje,” ohradil sa k téme parčíka, ktorý podľa jeho slov verejnosť prijala pozitívne a nepotvrdili sa reči o tom, že sa z tohto miesta stane priestor okupovaný bezdomovcami.

Po reakciách na vyjadrenia Jána Žitňanského Stanko poďakoval za spoluprácu “na veľmi vysokej úrovni” v uplynulých štyroch rokoch primátorovi Vladimírovi Butkovi.

Bystríkovi Stankovi sa nezdá vhodné a ani nechce podľa svojich slov verejne posudzovať programy iných kandidátov. Vyhnúť sa chce aj politikárčeniu, ktoré “patrí do Bratislavy, nie do komunálnej politiky”.

Považuje však za potrebné reagovať na slová Jána Žitňanského z minulotýždňovej tlačovky.

Zriadenie zubnej pohotovosti či realizáciu cyklocesty do Malých Karpát, ktoré má vo svojom programe, považuje za dôležité pre obyvateľov Trnavy bez ohľadu na kompetencie, či už patria mestu alebo samosprávnemu kraju.

“Tváriť sa, že som primátorom mesta a že sa ma to netýka, považujem za choré. Pritom pred štyrmi rokmi to malo ich hnutie vo svojom programe. Cyklocestu do Karpát budú tiež využívať hlavne obyvatelia Trnavy, preto si myslím, že sa nás to týka. Financovať projekt chceme z európskych zdrojov po vytvorení Funkčného mestského územia Trnava spolu s okolitým obcami, ktoré sú vyčlenené na obdobie rokov 2014-2020,” poznamenal.

Vyjadrenia Bystríka Stanka podporil aj predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš. Ako povedal, prišiel, aby podporil toho, kto má záujem komunikovať aj s inými subjektami o tom, čo sa dá pre naše mesto urobiť.

“Ak má niekto záujem hovoriť so mnou o tom, čo môže pomôcť nášmu mestu a kraju, som jeho spojencom. Jediným z kandidátov, ktorý za mnou prišiel a prejavil záujem o spoluprácu, je Bystrík Stanko. Pred časom som dal mestu viacero ponúk. Na vybudovanie ihriska na jednej strednej škole, chceli sme vstúpiť do areálu Slávie v snahe získať a spojiť prostriedky na jeho rozvoj. Nebolo to prijaté. Ak chcem byť primátorom mesta a chcem, aby mi ľudia dali dôveru, musím vyhlásiť, že sa zasadím o riešenie problémov ako sú zubná ambulancia či cyklocesta. A pán Stanko má záujem o spoluprácu,” uviedol Mikuš.

Primátorský kandidát na záver vyjadril presvedčenie, že návrh na MHD zadarmo len pre obyvateľov mesta Trnava považuje za systémové riešenie, ktoré by mohlo fungovať od roku 2016. Pozitívne skúsenosti so zavedením tohto kroku majú vraj napríklad v estónskom Talline alebo Frýdku – Místku v Českej republike. Mestskú pokladnicu má zavedenie tohto kroku stáť 500-tisíc eur ročne, no Stanko verí, že po rokovaniach s SAD môže táto sumu klesnúť na 300-tisíc eur.

“MHD zadarmo bude viazané na kartu Trnavčana, ktorá poskytne aj ďalšie bonusy. Nepredpokladám, že takúto kartu si budú vybavovať bezdomovci, preto sa neobávam špinavých autobusov. Cieľom je naučiť ľudí využívať verejnú dopravu a znížiť počet áut v uliciach. Začína to fungovať v celom svete,” pripomenul.

Reakcia Jána Žitňanského na tlačovú besedu Bystríka Stanka 6.11.2014:

Pred týždňom som pánovi Stankovi a strane SMER poslal kalkulačku a vyzval som ich, aby si ešte raz prepočítali svoje sľuby a predložili plán, kde chcú vziať zdroje na ich splnenie. Pýtal som sa ktorej skupine obyvateľov chcú tie peniaze z rozpočtu vziať – napr. ktorej škole alebo domovu dôchodcov. Predstavitelia SMERu však ani dnes Trnavčanom nepredložili žiaden konkrétny návrh.

Odkaz dnešnej tlačovky SMERu je preto jasný: Strana SMER a Bystrík Stanko nevedia, kde chcú vziať zdroje na splnenie svojich sľubov.

Som presvedčený, že obyvatelia tohto starobylého mesta si zaslúžia primátora, ktorý nebude ponúkať nereálne sľuby. Zaslúžia si primátora, ktorý bude zodpovedný hospodár a zabezpečí, aby Trnava bola zelená, bezpečná a spoľahlivá pre ľudí. Aj preto sme sa spojili, Trnavčania zo šiestich politických strán, aby sme našim spoluobčanom ponúkli zodpovednú alternatívu voči populizmu.

Ján Žitňanský, 6.11.2014

Ulož ako PDF
Napísal 7. novembra 2014 7:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

64 komentárov pre “Stanko posiela Žitňanskému počítadlo. Za všetkým, čo sa v Trnave urobilo, stojí Smer, odkazuje”

 1. 1
  duch svaty says:

  Opravte ma ked sa mylim ale Bystrik Stanko ked ohlasoval svoju kandidaturu tak tvrdil ze Trnava sa musi zbavit politikarcenia, ze to patri do parlamentu a nie sem.

  Preto sa pytam, o akej vacsine to pan Stanko hovorite? O akom Smere a dalsich stranach to pan Stanko hovorite ked sa chcete zbavit politikarcenia a zacat pracovat pre ludi?

  Vidiet za jednym stolom Bystrika Stanka a Tibensku, ktori sa vzdali postov viceprimatora spolu s Hambalkom (ktory zatajuje podiely vo firmach v majetkovom priznani) a Kovacocim (ktory je “manazer” a zaroven trojnasobny poslanec) je podla mna urazka vsetkych slusnych a cestnych ludi.

  Tieto debilne prekaracky s kalkulackou a pocitadlom svedcia o mentalnej urovni jednotlivych kandidatov. Robit zo seba debilov s pocitadlami a rozpravat pri tom o nejakej vacsine? Staci si pozret hlasovania v MZ a cloveku je hned jasne odkial vietor fuka.

  Chceme taketo kreatury nadalej v nasom meste? Za seba hovorim nie!

  15. Novembra volim Brocku!

  • 1.1
   Nezavislák says:

   Ja tiež 15. Novembra volím Bročku + všetko nezávislé za poslancov!

   Ale obávam sa, že tak ako vo všetkých posledných voľbách (teda okrem prezidentských) získala strana Smer drvivú väčšinu hlasov a tak to pravdepodobne dopadne aj teraz.

   Následne sa zabetónujú posledné zelené plochy, oplotí sa čo je ešte prístupné, naberú sa na mesto nové úvery, postaví sa ďalších 5 mega-marketov, chodci a cyklisti sa vyženú preč a kompletne sa dokončí skaza tohoto mesta.

   Slováci nechodia voliť a tí čo chodia, tak sú zjavne veľmi radi pod jarmom týchto pandúrov alebo k nim patria.

   • 1.1.1
    duch svaty says:

    pozor, nie vsetko nezavisle je skutocne nezavisle :)

    preto Za lepsiu Trnavu :)

   • 1.1.2
    hamilton says:

    Koľko krát si bol na verejnom prejednávaní schvaľovania zmien územného plánu, ktorý je mimochodom taký geniálny , ako vedúci odboru územného rozvoja a koncepcii, ktorý je priamo zaň zodpovedný, kde si mohol vznášať pripomienky a návrhy ?
    Koľko krát si bol na mestkom zastupiteľstve a vystúpil v diskusii, ako občan, aby si povedal poslancom svoj názor na danú vec?
    Posledný príklad-supermarket v nemocnici. Na verejnom prerokovávaní koľko prítomných občanov z lokality Tamaškovičova?, ani JEDEN, na poslednom MZ, kde sa zmena schvalovala, koľko občanov Trnavy sa hlasilo do diskusie? ani JEDEN.
    Poslanci dostanú materiál v ktorom sa konštatuje :” …. k predmetnej zmene neboli vznesené žiadne pripomienky….”. Aj poslanec má svoj názor, ak mu to nevadí tak to schváli.
    Takéto diskusie po” funuse” nemajú žiadny vplyv na skutočnosti, ktoré sa už udiali. Ak si nespokojný , tak si nájdi čas a zúčastnuj sa MZ a verejných prerokovaní. Ubezpečujem Ťa podľa toho, čoho som bol svedkom, že ak je prítomých viac občanov na MZ pri prerokovávani citlivých tém ma ich prítomnosť značný vplyv na
    poslancov

  • 1.2
   hamilton says:

   Môžem dúfať , že v pondelok na verejnej diskusii všetkých kandidátov na primátorov od 18:00 v kine Hviezda sa postavíš, a toto tam Stankovi verejne povieš do očí v plnom kine ?

 2. 2
  jojo says:

  A mne sa zase paci vyjadrenie Zitnanskeho na tlacovku:
  “Zaslúžia si primátora, ktorý bude zodpovedný hospodár a zabezpečí, aby Trnava bola zelená, bezpečná a spoľahlivá pre ľudí. Aj preto sme sa spojili, Trnavčania zo šiestich politických strán, aby sme našim spoluobčanom ponúkli zodpovednú alternatívu voči populizmu.”

  Tak ja neviem, ale mat primatora cloveka, ktory nevie napocitat do osem je uz naozaj povazlive. Ked dobre ratam tak ich je v tom koalicnom hrnci spolu 8 (KDH+SDKU+SAS+OLANO+NOVA+MOST-HID+Strana zelenych+OKS). Tak sa spojil so sietimi alebo siedmimi? Koho vynechal? Nenase.u sa?

  Zitko nam stale ukazuje svoju hlupost a dufam, ze uz len do volieb, lebo mam toho jeho inteligentneho vyjadrovania dost.

  15.novembra nemam chut ist volit!

  • 2.1
   gabo says:

   “Zaslúžia si primátora, ktorý bude zodpovedný hospodár a zabezpečí, aby Trnava bola zelená, bezpečná a spoľahlivá pre ľudí. Aj preto sme sa spojili, Trnavčania zo šiestich politických strán, aby sme našim spoluobčanom ponúkli zodpovednú alternatívu voči populizmu.” Butko za KDH to teda “dokázal”.

  • 2.2
   Kinder says:

   Dám hlas Stankovi a volím absolútne poslancov bez politického trička. Ani SMERákov, ani KDHákov.

 3. 3
  m. says:

  naoko sa žerú a v stredu večer v diskusii v stv som mal pocit, že keby im tam zhasnu tak sa zacnu boškávat…

 4. 4
  ja says:

  Kamarat, treba sa na to pozriet lepsie.. Nechcem si zastavat ZItnanskeho, ale v ramci koalicie na poslancov je naozaj 6 stran (KDH+SDKU+SAS+OLANO+NOVA+Strana zelenych). Na primatora ho podporili este MOST-HID+OKS. Cize v tomto tam chyba neni. Ale mas pravdu, prast jak uhod, ja tiez uz nemam chut ist volit. Jeden vacsi populista ako druhy.. A hipstera teda uz vonkoncom nechcem..

  • 4.1
   jojo says:

   Nesedi to. Ved na vsetkych plagatoch maju loga 7 stran a OKS sa k nim pridala asi uz po ich tlaci. Stale mu pocty nesedia.Tak sa spojili za Trnavu zo siestich, siedmich alebo osmich stran? Ti poviem, to je trapas kolko ich tam je. A ta programova suhra tychto stran.

 5. 5
  Heisenberg says:

  Na smiech! Si tu posielate kalkulačky a počítadielka. A voláte si na tlačovku župana aby vás podporil? Už sa musia ukazovať svaly???
  Som rád, že konečne sa začal niekto z mestkých predstaviteľov kamarátiť aj s nezávislým predsedom, keď on tak strašne by rád pre mesto a obyvateľov pracoval.
  Škoda, že nemali na neho telefón už dávno, alebo nebol doma, keď musela p. Zmajkovičová konečne zobrať do vlastných rúk opraty a opravovať nám tu sama kruhové objazdy namiesto kraja a štátu. Alebo škoda, že sa tu roky naťahujeme o to, ktorá cesta je čia a neni toho, kto by to tu dal dokopy a škoda, že ľudia tu musia chodiť dodnes po chodníkoch a ostrovčekoch ktoré sú aj na najfrekventovanejších križovatkách a prechodoch pre chodcov bezbariérovo preklenuté 15-centimetrovými obrubníkmi a pod.

  Ale tomu je našťastie už koniec, lebo teraz ešte len uvidíme dvojzáprah. Ďakujeme.

 6. 6
  Pikolik says:

  Paaan Mikuuuuš nieeee! Prosím nie, vy radšej buďte tichúčko, choďte si niekam s babkami a súdruhmi poklábosiť k vínku do kulturáku v Popudinských Močidlanoch a nechajte vy Trnavu radšej na pokoji. Bude to tak lepšie pre nás všetkých.

 7. 7
  jajo says:

  Co sa to za tie styri roky take vyrazne urobilo? Dokoncila sa skaza lesoparku. V nemocnici budeme mat hypermarket. Na Spacinskej mame prepotrebnu benzinku s novovybudovanym romantickym parcikom, ktory tam uz bol. Po celom meste mame asi najotrasnejsie lavicky na svete hodne osobitného zretela, pat krokov od centra vyrastie prakticky dalsi hypermarket, ktory uz tak vyludnene centrum zabije uplne. Za euro samozrejme. A nech teda pokracujeme v nastupenom trende, situacia je taka vazna, ze treba 3 dni pred volbami este zarobit dalsie euro a postavit akvapark, namiesto toho, aby sa opravili kupaliska v sprave mesta alebo si mesto postavilo vlastny akvapark. Nie, dajme to za euro dalsiemu kamosovi. Toto je vizitka smeru a kdh, uspesny dvojzaprah. Esteze mame ten prebytok najomnych bytov, aspon si nebudeme musiet brat hypoteky na 30 rokov a zit z ruky do huby.
  Ti, co tu tvrdite, ako nie je koho volit, nechapem na co sem prispievate. To ze Zitnanskeho podporuje 8 stran znamena co, ked dokopy len tri z nich by sa vôbec dostali do parlamentu?
  15.11. budem volit Brocku, pretoze chce Trnave dobre. Osobne utoky o neskusenom a naivnom hipsterovi su uz nudne. Chcelo by to realne dokazy o tom, ze nevie nieco, co primator ma vediet. Takze sem s tym.
  Lebo spravovanie mesta a la Stanko a Zitnansky vypoveda len o tom, ze su zaviazani svojim “kamosom”, ktorym splacaju svoje dlhy. Nevidi to len ten, kto to vidiet nechce alebo komu to tak vyhovuje.

  • 7.1
   miso says:

   jajo,

   kde bol naivny hipster, ked sa predavali pozemky v nemocnici, na spacinskej, pod stadionom? Inicioval verejnu debatu s trnavcanmi?

   Ake su jeho vztahy s riaditelom nemocnice a nominantom Smeru? Kto mu vybavil job v Cargu- zeby Gustikov syn?

   Nedavno si mlady Poor na fb verejne postazoval, ze ho Brocka vyhodil z frendov: “Chcem požiadať všetkých “pseudo nezávislých” (aj budúcich, aj závislých) kandidátov kamkoľvek, pre ktorých nevyzerá priateľstvo na FB so mnou u ich potencionálnych voličov “dobre”, aby si po vzore iných jedincov tento vzťah so mnou bezodkladne a úplne s kľudom zrušili Mám k tomu len jediné drobné upozornenie: keď budete po úspechu/neúspechu niečo potrebovať(napr. s prácou pomôcť a tak), prosím neobťažujte ma, zakladám si na jednej veci a to je česť – tú pokrytci nemajú.”

   • 7.1.1

    > kde bol naivny hipster, ked sa predavali pozemky v nemocnici,
    > na spacinskej, pod stadionom?
    > Inicioval verejnu debatu s trnavcanmi?

    Pán naivný hipster alias Peter Bročka, nemá za povinnosť iniciovať verejnú debatu s Trnavčanmi.
    Má (mal) svoju robotu a musí sa živiť krvopotne ako my ostatní (plebs) a to že popri tom všetkom zvládol spraviť aj niečo malé pre toto mesto – za to mu patrí len náš obdiv a náš hlas v týchto voľbách.
    Iniciovať verejnú debatu a podobné veci … tak toto všetko majú robiť ľudia čo sú za to platení z našich daní – ale máš pravdu nerobia to.

    > Ake su jeho vztahy s riaditelom nemocnice a nominantom Smeru?
    > Kto mu vybavil job v Cargu- zeby Gustikov syn?

    Tak potom to sem napíš keď to zistíš.

    Aj potom ešte aj napíš že kto komu vybavil milióny EUR a iné veci z Trnavského a aj Štátneho rozpočtu.(A nielen finančné prevody ale aj pozemky vo vysokej hodnote a podobné …)

    > zakladám si na jednej veci a to je česť – tú pokrytci nemajú.”

    Tak, tak, veru, pravda … Pórovci tzv. “česť” nemajú.

   • 7.1.2
    Sranko Istrik says:

    Paradicka. Takze mlady Poor vybavuje robotky pre svojich. Zaujimave. Kseftiky tiez? Zlodejiny?
    Taky tak?

   • 7.1.3
    duch svaty says:

    verejnu debatu ma iniciovat ten kto je za to plateny!

    Junior je ten posledny co sa ma verejne na nieco stazovat…

 8. 8
  jojo says:

  Este mam jednu otazku do plena. Vie mi niekto vysvetlit, ako sa moze programovo, teda politicky, spojit KDH a SAS? To teraz bude KDH za registrovane partnerstva a za potraty?

 9. 9
  Stankové počítadlo says:

  Počítadlo z 1. stupňa ZŠ používal Stanko, keď rátal náklady na MHD ZADARMO.
  Iba jednoduchá detská duša môže veriť, že takáto nákladná služba verejnosti môže fungovať “zadarmo”, teda 100% pokrytá z rozpočtu mesta.

  Je to rovnaké zadarmo, aké používa R. Fico, ktorý teraz sťahuje hnusné staré vyradené vlaky z Čiech, aby železnice zvládli nápor cestujúcich.

  Ak sa peniaze minú na MHD zadarmo, tak neostanú na rekonštrukcie ciest, verejného osvetlenia a tisíce ďalších potrebných investičných aktivít.

  Alebo sa použije tradičná Smerácka cesta – ZADĹŽIŤ MESTO !

  Ekonóm ako Stanko patrí do lavice ZŠ, s počítadlom vo svojich rukách.

  • 9.1
   Heisenberg says:

   Peniaze na opravu ciest a pod. netreba, s tým nám helfne kraj.

   • 9.1.1
    Mia says:

    Peniaze na odstranenie ciernej mega-skladky na Lincianskej akoze neboli – mimochodom, 7 mesiacov nikto neodpovedal na podnet ohladne tejto skladky, ze mily SMER – ale na dopravu zadarmo a ihriska za 12’000’000 korun (pisem v korunach, lebo tak to vyzera lepsie ;)) a na darovanie pozemku, ktory ma hodnotu 39’000’000 korun (!!!) na to ma!! Hnus.

 10. 10
  Buchar says:

  15teho volim Brocku!

 11. 11
  Flego says:

  Prosím vás a prečo ste nepozvali aj krajskú šéfku SMERu JUDr. Renátku Zmajkovičovú ??? Čo máte proti nej ??? Doteraz vám bola dobrá ??? Všade ste chodili spolu a zrazu ju nepoznáte???

  • 11.1
   Mia says:

   Tak tak.. aj na volebny gulas na Lincianskej sa prihlasila ze pride.. a zrazu jej tam nebolo?!? Mame na nu otazky, tak kde je???

 12. 12
  Flego says:

  Pravdu máte pán plukovník, nebola to doba žiadnej dvojkolajnosti! Hlasovali ste vždy pekne spolu, dobre si to pamätáme a 15-teho zúčtujeme :-)

 13. 13
  jajo says:

  Jedno ale Stankovi nemozno upriet. Takato sebareflexia tyzden pred volbami, verejne priznanie sa k vsetkemu zlu, co napachal ako uz nie nezavisly kandidat, to sa len tak nevidi. Je to pan. Sice enormne nesympaticky, ale je :-)

  • 13.1
   Flego says:

   “Za všetkým, čo sa v Trnave urobilo, stojí SMER” To nemá chybu :-) Tak prečo nám vždy vyčítajú, že ich ohovárame, keď roky tvrdíme to isté ???

 14. 14
  duch svaty says:

  Presne tak! Kde je Zmajkovicova? Ved doteraz byvala na kazdej Smerackej maskarade v Trnave?

  Hanbite sa pan Stanko za pani Zmajkovicovu?

  Preco kradnete Brockove napady a v klube dochodcov slubujete zalozit Radu Starsich?

  Este raz. Kde je Zmajkovicova?!

 15. 15
  Flego says:

  V článku to nieje, ale v besede to odznelo, že MHD zadarmo vyrieši parkovanie na sídliskách. Ak bude MHD zadarmo, každý si rozmyslí či si kúpi druhé auto :-) Vy nás máte pán plukovník za blbcov??? Kto si kupuje dve autá na jazdenie po meste? Každý má viac áut, pretože doma bývajú dospelé deti, ktoré sú u rodičov, lebo politika nájomného bývania je taká aká je. A kto by chodil na zastávku MHD a tam čakal na spoj, keď za 10-15 minút sa dá dostať na bicykli kamkoľvek v meste.

  • 15.1
   duch svaty says:

   Stanko vykrikuje ze treba ludi dostat do MHD a ze maju v jednom byte aj niekolko aut. Moja otazka je:

   Kedy ste sa vy pan Stanko naposledy viezol v MHD? Kolko aut vlastnite vy osobne? Kedy ste naposledy isiel do prace na bicykli a nielen do prace ale celkovo kedy a kam sa presuvate po Trnave inak ako osobnym autom?

   Dufam ze tieto otazky budete vediet svojim volicom zodpovedat, v pripade ze nie budete vypadat ako obycajny ignorant…

 16. 16
  Varan says:

  Brocka na Hrad!

 17. 17
  Flego says:

  Namiesto tých sprostostí s MHD by ste sa mohol venovať niečomu rozumnému, čomu ako policajt rozumiete – napríklad bezpečnosti. Olašáčky tu okrádajú ľudí za bieleho dňa, normálny bicykel nemôžem mať, lebo mi ho ukradnú aj s 2 zámkami, rôzne indivíduá rabujú dvory aj domy, podvodníci behajú po bytovkách a hľadajú dôverčivých ľudí. Len za toto leto môžem menovať najmenej 10 prípadov z okolia. Väčšina ľudí to ani nehlási, nemá to význam. Máme založiť domobranu alebo čo??? Čo tak systém “poznaj svojho policajta” Obchádzal by PEŠO svoj rajón niekoľkokrát denne, poznal by všetkých ľudí v rajóne a vedel by okamžite pomôcť so všetkým, čo sa vyskytne. Vôbec by nám nevadilo, že neurobil skúšky z diktátu, hlavne že by sme sa mohli spoľahnúť, že pomôže vždy, keď treba.

 18. 18
  Sranko Istrik says:

  Za vsetky zlodejiny moze SMER? A ja som myslel, ze to mate s KDH pol na pol.

  No dobre. Tak teda 15.11. volim iny smer.

 19. 19
  fw says:

  Ja tiež volím Bročku. Viem, že je mizivá šanca na výhru. Možno nie dnes. Ale keď bude teraz 3. alebo pri veľkom šťastí 2. začnú ho Tí pupkáči a nadutí páprdovia brať vážne a v ďalších voľbách vyhrá. A aj keď nevyhrá, bude to tlak a možno sa začne niečo meniť a bude sa myslieť aj na cyklo aj na zeleň a prestanú sa stavať po meste ohavné stavby, ktoré slúžia len na zabíjanie času a kŕmenie bezodných vreciek politických kamarátov a ich manželiek.

  • 19.1
   Matus says:

   Vidis ja takto nerozmyslam, naposledy stacilo tusim okolo 5000 ludi aby bol pan Butko primator. Staci presvedcit 10 ludi okolo seba aby isli volit. Ked nas bude takych 1000, vsetko je mozne. Hlavne treba ist volit!

  • 19.2
   Flego says:

   No keď čítaš diskusie v médiách alebo pod príspevkami na facebooku tak nebývajú veľmi lichotivé voči SMERu ani KDH. Najradšej som čítaval na facebooku status JUDr.Renáta Zmajkovičová, politik – to nemalo chybu, koľkokrát nestíhali ani mazať príspevky, mal som to radšej, ako zábavné programy v telke. Zažil som noc, keď zmazali okolo 500 diskusných príspevkov. Lenže mi pokazili radosť, stránka zrazu zmizla so sveta aj s jej majiteľkou. No škoda mám po zábave.
   Ale iné som chcel povedať – že na Bročku okrem pár nasadených trollkov reálne nikto nenadáva a pritom ho pozná veľa ľudí.

   • 19.2.1
    Matus says:

    a tento poznas? … “Uz si pocul EGOve nove céétééčko?? … že ne? … vraj tam speiva aj Renča a je milióóónovééé :) “

  • 19.3
   Flego says:

   No kamo, si skeptik, práve dávali prieskum na TA3 Stanko 33% Bročka 32% Žitňanský 25%. ostatní bez šance, diskusiu práve vysielajú!!!!!!!!!!!!!

 20. 20
  jajo says:

  Jedno by ste mali vediet, vazeni a mili, Brockove sance na vyhru vobec nie su take mizive ako by sa zdali. Neverte stranikom zo Smeru a KDH, ktori sa boja o svoje fleky a provizie, chodte volit Brocku a uvidite, ze vsetko je mozne. Vsimli ste si, ze zatial nebol zverejneny ziadny prieskum zo strany KDH a Smeru? Myslite si, ze si ziadny nedali urobit?
  Prezidenta mame nezavisleho a budeme mat nezavisleho aj primatora.

 21. 21
  watchdog says:

  Mňa by zaujímalo, či SMER zaplatil za prenájom múzeu alebo či to mal od Mikuša grátis.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.