reklama

Prepojenie Átriovej a Dúhovej ulice na Peknom poli by mohlo byť realitou ešte túto jeseň

Obyvatelia lokality Pekné pole sa zrejme dočkajú regulárneho komunikačného prepojenia ulíc Átriová a Dúhová. Nespevnenú cestu lemovanú skládkou stavebného odpadu nahradí nová cesta, chodník aj verejné osvetlenie.

Súčasťou pripravovaného zámeru za predpokladanú cenu asi 100-tisíc eur s DPH je okrem vybudovania novej dvojpruhovej komunikácie a chodníka pre peších aj realizácia verejného osvetlenia a odstránenie nelegálnej skládky.

Šírkové usporiadanie novej obojsmernej cesty bude rovnaké ako priľahlé a okolité miestne komunikácie. Celková dĺžka riešeného úseku je necelých 50 metrov.

Chodník od cesty oddelí zelený pás široký 1,5 metra.

Povrch komunikácie bude zrealizovaný z asfaltobetónu, chodník z betónovej zámkovej dlažby.


Úsek medzi ulicami Átriová a Dúhová

Ilustračné foto

Z projektovej dokumentácie vyplýva, že v rámci realizovanej investície pribudne 5 nových stĺpov verejného osvetlenia.

Podľa požiadaviek správcu verejného osvetlenia má dôjsť k odstráneniu existujúceho stožiaru na Dúhovej ulici, mesto zároveň eviduje požiadavku aj na zrušenie existujúceho stožiara verejného osvetlenia na križovatke ulíc Átriová – J. Hlúbika.

Celá časť novej komunikácie bude osvetlená LED svietidlami.

V rámci stavebných prác sa uskutočnia aj úpravy bezbariérových priechodov, ako aj realizácia debarierizačných úprav a nového dopravného značenia v priestore križovatiek ulíc J. Hlúbika, Dúhová, Hviezdna, Átriová.

Trnavská samospráva chce nájsť prostredníctvom verejnej súťaže dodávateľa stavebných prác na začiatku septembra.

V prípade úspešného obstarávania má byť projekt zrealizovaný do siedmich týždňov od podpisu zmluvy, teda ešte počas tejto jesene.


Riešený úsek zobrazený na mape

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2017 1:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.