reklama

Veľká výstava grafík industriálnych pamiatok na Nádvorí: Čierne diery – pamiatky vypredané

Chátrajúce pamiatky ožívajú na nových grafikách. Nádvorie, priestor súčasnej kultúry v Trnave, pripravilo prvú ucelenú výstavu Čiernych dier. Združenie troch nadšencov cestuje po krajine, propaguje priemyselné pamiatky a iné zabudnuté miesta Slovenska.

Vyše 70 grafík od viac než 20 autorov a autoriek zachytáva architektúru Trnavy, Piešťan, Bratislavy a ďalších slovenských miest a obcí. Medzi autormi a autorkami sú mnohí rešpektovaní domáci umelci, napríklad Daniela Olejníková, Lucia Tallová, Alexandra Barth, Alica Kucharovič, Boris Sirka, Ondrej Jób, Dominika Žáková, Michaela Chmelíčková, Matúš Maťátko, Simona Čechová, Marek Cina, Ové Pictures, Radko Čepček, Ondrej Gavalda, Michal Tornyai, Peter Cvik, Samuel Čarnoký, Veronika Klímová, Denisa Kollárová, Jana Malatincová, Marek Mráz, Soňa Patúcová, Jana Hirnerová, Dávid Soboň, Matej Vojtuš či Alica Raticová.

Časť grafík bola prvýkrát vystavená v Bruseli v budove Rady Európskej únie. V Trnave pôjde o prvú komplexnú výstavu 70-tich z celkového počtu zhruba 100 grafík.

Vernisáž sa uskutoční v utorok 4. septembra o 17.00 hodine na trnavskom Nádvorí, v priestore súčasnej kultúry, ktorý vznikol oživením niekoľkých historických budov. Hudobnou súčasťou podujatia bude experimentálny elektronický koncert hudobníka Adama Dekana.

Výstavu Čiernych dier si môžu návštevníci Nádvoria pozrieť do polovice októbra. Vstup je zdarma.

Ulož ako PDF
Napísal 1. septembra 2018 7:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.